MANŞET
-taseron-personel-icin-sirket-kuruluyor -iyi-tatiller-cocuklar -bir-zamanlar-gazinoda-marmariste-sahnelenecek -oncelikle-devlet-okullarinin-ihtiyaclarini-karsilayin -375-metrelik-dereden-10-bin-ton-atik -altyapi-bitti-ustyapiya-gecildi -demiriz--kaymakam-yuksel-ve-aldogani--ziyaret-etti -ohale-haziran-tepkisi -tataristandan-dalamana-yeni-ucak-seferi-baslayacak -yasli-bakimevi-fizik-tedavi-ve-rehabilitasyon-merkezi-icin-on-kayitlar-basladi

Marmaris Belediye Meclisi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) doğrultusunda, taşeron personelin ‘sürekli işçi” statüsüne geçişini sağlayacak bir şirket kurmayı oy birliğiyle

Tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’teki okullarda da dün öğrencilerin karne heyecanı ve tatil sevinci vardı. Büyükleri, karnesi nasıl olursa olsun tüm çocuklara hitaben en çok “iyi

Sanat yılında Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı ''Bir Zamanlar Gazinoda'', Serin Kültür Kitap & Kafe organizasyonuyla, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 20:30'da,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, eğitimin siyasetten uzak olması gerektiğini belirtti. İlçe Başkanı Ünlü, Marmaris’teki eğitim sitemindeki eksiklikleri

Venedik Deresi ve çevresi yenileniyor. Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nden başlayıp, Köylü Pazarı köprüsüne kadar devam eden derenin 375 metrelik bölümünde iyileştirme ve temizlik

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Sarıana Mahallesi İrimiçi bölgesinde yürüttüğü yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapıldı. Belediye’den yapılan

Genç roman yazarı Rana Demiriz Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı ziyaret ederek son kitabı ‘Ayasofya’da Bir Gece’yi imzalayarak

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Marmaris Meclisi üyeleri, Türkiye’nin en büyük sorunu haline dönüştüğünü savundukları OHAL'in kaldırılması gerektiğini artık daha yüksek sesle

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Tataristan’ın Nijnekamsk kentinden Mayıs ayı gibi Dalaman’a uçak seferlerinin başlayacağını söyledi. Hamdi Güvenç:

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hizmete sunulan Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için ön kayıtlar başladı.

-taseron-personel-icin-sirket-kuruluyor

TAŞERON PERSONEL İÇİN ŞİRKET KURULUYOR

Marmaris Belediye Meclisi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) doğrultusunda, taşeron personelin ‘sürekli işçi” statüsüne geçişini sağlayacak bir şirket kurmayı oy birliğiyle kararlaştırdı.

-iyi-tatiller-cocuklar

İyi tatiller çocuklar!

Tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’teki okullarda da dün öğrencilerin karne heyecanı ve tatil sevinci vardı. Büyükleri, karnesi nasıl olursa olsun tüm çocuklara hitaben en çok “iyi tatiller” temennisinde bulundu.

-bir-zamanlar-gazinoda-marmariste-sahnelenecek

"BİR ZAMANLAR GAZİNODA" MARMARİS’TE SAHNELENECEK

Sanat yılında Haldun Dormen'in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı ''Bir Zamanlar Gazinoda'', Serin Kültür Kitap & Kafe organizasyonuyla, 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 20:30'da, Marmaris Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi'nde seyircisiyle buluşuyor.

-oncelikle-devlet-okullarinin-ihtiyaclarini-karsilayin

“ÖNCELİKLE DEVLET OKULLARININ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYIN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, eğitimin siyasetten uzak olması gerektiğini belirtti. İlçe Başkanı Ünlü, Marmaris’teki eğitim sitemindeki eksiklikleri de gündeme taşıdı. Ünlü, “Köyden Marmaris’e okula gelip giden öğrenciler ayda 344 lira yol ücreti ödüyor. Yurtlar imam hatibe verilerek bu öğrencilerin imam hatibe gitmesi için zemin hazırlanıyor. Ülke genelinde milli eğitimin vermesi gereken değerler eğitimi vakıflara ve derneklere verdiriliyor. Bu durumun öncelikle düzeltilmesi gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okullarda okuyan öğrencilere 4 bin lira destek sağlıyor. Ancak devlet okullarının ihtiyacı karşılanmıyor. Öğrenci velilerinin oluşturduğu okul aile birlikleri okul ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kermes kermes dolaşıyor. Özel okullara madem destek veriyorsunuz öncelikle devlet okullarının ihtiyacını karşılayın. Ben şimdi milli eğitime soruyorum. Marmaris’te özel okullarda okuyan kaç öğrenciye yardım yapıldı? Devlet okullarına ne kadar yardım yaptınız?”

-375-metrelik-dereden-10-bin-ton-atik

375 METRELİK DEREDEN 10 BİN TON ATIK

Venedik Deresi ve çevresi yenileniyor. Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nden başlayıp, Köylü Pazarı köprüsüne kadar devam eden derenin 375 metrelik bölümünde iyileştirme ve temizlik çalışması yapılıyor. Şu ana kadar yürütülen temizlik çalışmaları göz önüne alınarak çalışma sonunda dere yatağından 10 bin ton çamur, kil ve bunların yanı sıra evsel atık toplanacağı tahmin ediliyor. Başka bir deyişle temizlik çalışmalarının ardından bölgeden 500 kamyon malzeme çıkartılmış olacak.

-altyapi-bitti-ustyapiya-gecildi

Altyapı bitti üstyapıya geçildi

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Sarıana Mahallesi İrimiçi bölgesinde yürüttüğü yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapıldı. Belediye’den yapılan açıklamada, altyapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığı bölgede üst yapı yenileme çalışmalarına geçildiği belirtildi, “Çalışmaların tamamlanmasıyla bölge modern bir görünüme kavuşurken, yağmur suları da sorun olmaktan çıkacak” denildi.

-demiriz--kaymakam-yuksel-ve-aldogani--ziyaret-etti

Demiriz , Kaymakam Yüksel ve Aldoğan’ı ziyaret etti

Genç roman yazarı Rana Demiriz Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı ziyaret ederek son kitabı ‘Ayasofya’da Bir Gece’yi imzalayarak hediye etti.

-ohale-haziran-tepkisi

OHAL’e ‘Haziran’ tepkisi

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Marmaris Meclisi üyeleri, Türkiye’nin en büyük sorunu haline dönüştüğünü savundukları OHAL'in kaldırılması gerektiğini artık daha yüksek sesle dile getireceklerini belirtti. Bu amaç doğrultusunda, ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili ve BHH Yürütme Kurulu Üyesi İlhan Cihaner, KESK Eş genel Başkanı Aysun Gezen ile DİSK Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk’ün konuşmacı olarak katılacağı ‘OHAL ve Demokrasi’ adlı bir panel düzenleneceği duyuruldu.

-tataristandan-dalamana-yeni-ucak-seferi-baslayacak

Tataristan’dan Dalaman’a yeni uçak seferi başlayacak

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Tataristan’ın Nijnekamsk kentinden Mayıs ayı gibi Dalaman’a uçak seferlerinin başlayacağını söyledi. Hamdi Güvenç: “Nijnekamsk şehrinde Dalaman Bölgesini tanıtmak amacıyla festival yapılacak. Bu konuda Nijnekamsk Belediyesi, bize her türlü desteği verecek” dedi

-yasli-bakimevi-fizik-tedavi-ve-rehabilitasyon-merkezi-icin-on-kayitlar-basladi

Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için ön kayıtlar başladı

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hizmete sunulan Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için ön kayıtlar başladı.

--akillarda-kalan-oyun

‘Akıllar’da kalan oyun

Marmaris’te sahnelenen "Kadın Aklı Erkek Aklı" adlı tiyatronu beğeni topladı.

-iyi-partide-gorev-zamani

İyi Parti’de görev zamanı

İyi Parti Marmaris İlçe Teşkalitı’nın Divan ve Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler belli oldu. Marmaris İlçe Başkanı turizmci Ali Rıza Doğanyılmaz, Başkan Yardımcısı ise MHP’nin eski ilçe başkanlarından Ali Aygün oldu.

-nijnekamsk-ile-isbirligi-anlasmasi

Nijnekamsk ile işbirliği anlaşması

Marmaris Belediyesi, kardeş ülke Tataristan’ın petrol sanayisinin çeyreğini barındıran Nijnekamsk şehri ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Anlaşma kapsamında, iki şehir arasında turizm, yatırım, sivil toplum örgütleri, eğitim, tarım gibi konularda işbirliğinin geliştirileceği belirtildi.

-tiyatroseverlere--mujde

Tiyatroseverlere müjde

Marmaris, önümüzdeki ay en az 5 tiyatro oyunu ile çok sayıda ünlü tiyatrocuya ev sahipliği yapacak

-haftada-iki-gun-balik-yasam-boyu-saglik

Haftada iki gün balık, yaşam boyu sağlık

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, çocuklara sağlıklı yeme alışkanlığı aşılamak, balık yemeyi sevdirmek, amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yürütülen “Balıkla Büyüyorum Programı” kapsamında, Marmaris’te geçtiğimiz yıl olduğu gibi bir etkinlik daha gerçekleştirildi.

-en-guzel-yasak

En güzel yasak

Marmaris’te, 1984 yılında Belediye Meclisi’nin aldığı ‘Kömür yasağı’ 34 yıldır uygulanıyor. Belediye Başkanı Ali Acar yasağı değerlendirirken, "En güzel yasak” dedi.

-umarim-biz-de-gurur-duyariz

“Umarım Biz de Gurur Duyarız”

Türkiye turnesi kapsamında Marmaris’te konser veren Manga, konser sonrası Manşet’e özel açıklamalarda bulundu. Grubun solisti Ferman Akgül, sanatta 50 yılı geride bırakan Moğollar için, dünya müziği için çok önemli bir grup olduğunu belirterek, ” Umarım 2051’de birileri de çıkıp bizim için böyle röportajlar verir biz de gurur duyarız.” dedi.

-ayyildiz-kazanan-marmaris

AYYILDIZ; “KAZANAN MARMARİS”

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi yapıldı. Yapılan kongrede işadamı Sedat Kayıp ve mevcut Başkan Şükrü Ayyıldız olmak üzere iki aday yarıştı. Seçimde mevcut Başkan Şükrü Ayyıldız oyların 1376’sını alarak yeniden Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'na seçildi. Yeniden başkan seçilen Ayyıldız, “Burada kazanan esnaf ve sanatkarımızdır. Kazanan Marmaris. Yapmak istediğimiz diş polikliniği, etüt merkezi, göz polikliniği ve ulusal kanallarda Marmaris tanıtımı projelerimiz mutlaka hayata geçecek” dedi.

-ilk-kez-katildiklari-turkiye-sampiyonasinda-madalyalari-topladilar

İlk kez katıldıkları Türkiye Şampiyonası’nda madalyaları topladılar

Muğla’nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren “T&T” adlı spor kulübünün sporcuları, Antalya’da gerçekleşen “Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası”nda büyük başarı elde etti. Kulübün formasını giyen 5 kick boksçu, ilk Türkiye Şampiyonası deneyimleri olmasına rağmen, 4 üçüncülük, 1 de ikincilik madalyası kazandı, Marmaris’i gururlandırdı.