Örnek devlet hastanesi

21 Aralık 2018 Cuma 08:32
ornek-devlet-hastanesi

Marmaris Devlet Hastanesi, hayırseverlerin katkıları ve Başhekim Doktor Ahmet Mutlu Arıcı’nın üstün gayreti, çalışma azmiyle sadece Muğla’nın değil Türkiye’nin örnek devlet hastanelerinden biri olarak gösterilmeye başlandı.

 Başhekim Doktor Ahmet Mutlu Arıcı’nın göreve gelmesinin ardından Marmaris Devlet Hastanesi’de yaşanan olumlu değişikliklere yeni halkalar eklendi.

Hastanenin acil servisi, hasta bakım üniteleri, sağlık personeli odaları, tuvaletleri hayırsever vatandaşlar tarafından yenilenirken,  yeni cihazlar da temin edildi.  Dr. Arıcı ve ekibinin girişimiyle hayırsever Ali Rıza Alper tarafından yaklaşık 500 bin liraya yenilenmeye başlanıldı. Acil Servis alanı genişletilerek 12 olan yatak kapasitesi 27’ye çıkartıldı, hasta ile sağlık personelinin ferah ortamlarda bulunması sağlandı.

Acil servise gelen tüm hastaların bir arada bakıldığı alanda duvarları renkli ve çizgi film karakterleriyle boyanmış, televizyonu da bulunan çocuklar için özel bölüm,  hastanenin alt katında birçok bölüm kazandırılarak birçok servise ilave alanlar oluşturuldu.

Arıcı’nın girişimleri sonucu röntgen cihazı sayısı ikiye çıktı.. Acil Servis'ten girip, koridorun bir ucuna yürümek ve beklemek sıkıntıları son buldu. En büyük eksiklerden biri olan laboratuvarda kullanılan biyo kimya cihazı getirildi.  Hayırsever Ali Rıza Alper, gelip görenlerin takdirle karşıladığı Devlet Hastanesi’nin son durumunu yerinde inceledi. Alper, bağışının yerinde kullanılmasının yanısıra yönetiminin de hastaneye büyük katkı sağladığını görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

 Personeliyle 217 yaşlı ve engelliye evine sağlık götürdüğü  öğrenilen Marmaris Devlet Hastanesi’nde günde 2 bini aşkın hastaya hizmet veriliyor. 54 uzman doktor, 15 pratisyen, 8 diş hekimi olmak üzere 540 personeli bulunan kurum, Türkiye,’;deki en iyi ilçe hastanelerinden biri olarak gösteriliyor, ‘örnek’ teşkil etmesi gerektiği ifade ediliyor.  

Haberin etiketleri:

Örnek devlet hastanesi


Haber okunma sayısı: 599

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR