Marmaris herkese iyi gelecek

19 Temmuz 2018 Perşembe 09:54
marmaris-herkese-iyi-gelecek

Çam balından sonra apiterapi ve fitoterapinin de başkenti oluyor. Dünya çam balı piyasasının başkenti Marmaris, apiterapi ve fitoterapi yani arı ürünleri ile bitkisel kaynaklarla tedavinin Türkiye'deki başkenti olmak için geri sayıyor. Marmaris Ticaret Odası'nın sağlık turizmi için bölgeye önemli katkı sağlayacağı düşüncesiyle başlattığı, ilçede Türkiye'nin ilk “Apiterapi ve fitoterapi merkezi” oluşturulmasına yönelik projede sona yaklaşıldığı belirtildi.

 Marmaris Ticaret Odası (MTO)  2015 sonunda, özellikle romatiz-ma, solunum yolu ve bağışıklık rahatsızlıklarını apıterapi ve fito-terapi yoluyla tedavi edilebileceği bir merkezin Marmaris'te kurulması için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimde bulunmuştu.  Oda'dan dün yapılan açıklamada, projede sona doğru yaklaşıldığı şu sözlerle duyuruldu:  “2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından 'alter-natif ve tamamlayıcı tedavi yön-temi' olarak kabul edilen apiterapi ve fitoterapi yönteminin bölge-mizde uygulanmaya başlaması için gerekli tüm altyapı çalışma-larında sona gelindi . Açıklamada “Apiterapi ve Fitoterapi tedavi yöntemleri konusunda eğitim alarak uzmanlaşan Onkolog  Doktor Öznur Aksakal 'ın sertifikalarının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasının arka-sından bölgemizde sağlık turiz-mine de ciddi katkı sağlayacak tedavi yöntemi odamız öncülü-ğünde uygulamaya başlanacak” ifadeleri de yer aldı. Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal ve İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler, Muğla Valisi  Esengül Civelek 'i makamında ziyaret etti, konu hakkında bilgilendirmede bulundu.  Gelişmelerde ve projede gelinen noktadan memnuniyet duyduğunu belirten Civelek, konuyu yakından takip ettiğini ve Marmaris için büyük kazanım olacak olan bu projeyi de baştan sona desteklediğini söyledi.

Proje, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer ve İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler ile koordineli yürütülecek. Öte yan-dan, Osmaniye Bal Evi'nde gerekli hazırlıklara başlanması ile birlikte eş zamanlı olarak odanın iştiraki olan MTO Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin bünyesinde apiterapi ve fitoterapi tedavi yöntemleri uygulama merkezi olarak hizmet vermesi amacıyla genel kurul gerçekleştirildi. Şirket ana sözleşmesinin amaç ve konusuna, apiterapi ve fitoterapi tedavi yöntemleri uygulama faaliyeti ilave edildi.

 

 

Ender TÜRKKAN

Haberin etiketleri:

Marmaris herkese iyi gelecek


Haber okunma sayısı: 820

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER