Marmaris Burunucu Macera Parkı

06 Haziran 2018 Çarşamba 10:44
marmaris-burunucu-macera-parki

Doğa ve macera dolu parkın adı konuldu: Marmaris Burunucu Macera Parkı

Burunucu Mevkii’nde Marmaris Belediyesi tarafından yaklaşık 1,5 yıl önce  oluşturulmaya başlanan ve bu ay sonunda tamamlanıp Temmuz başında hizmete açılması planlanan parkın adı konuldu: Marmaris Burunucu Macera Parkı.. Belediye Başkanı Ali Acar, aileleriyle birlikte çocukların ve yüz binlerce turistin zaman geçirip, eğlenebileceği parkın ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inandıklarını kaydetti

 Marmaris Belediye Meclisi’nin dün gerçekleşen Haziran ayı olağan toplantısında, yapımı yaklaşık 1,5 yıldır süren Burunucu mevkiindeki rekreasyon alanının adının ne olacağı, barındırdığı 1 büfe, 1 tuvalet ve 4 standın kiralama süreleri ile giriş ücret tarifeleri karara bağlandı.

Buna göre, 20 bin metrekare büyüklüğündeki alanın adının "Marmaris Burunucu Macera Parkı" olması oy çokluğuyla kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Ali Acar, ‘prestij’ olarak gördükleri projeye, bölgenin yerel halk tarafından kullanılan adı göz önünde bulundurularak isminin verilmesini uygun  bulduklarını dile getirdi. Başkan Acar, barındıracağı oyun grupları sebebiyle ‘macera parkı’ şeklinde nitelendirileceğini sözlerine ekledi.

 Acar, tırmanma duvarı, macera parkuru, zipline, daha küçük yaş gruplarındaki çocuklara yönelik oyun gruplarıyla parkın bölgede ilk olacağını belirterek,   “Park, aileleriyle birlikte çocukların ve yüz binlerce turistin zaman geçirip, eğlenebileceği bir yer olacak ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Meclis toplantısında, park alanına giriş ücreti de belirlendi. Düzenin sağlanması, oyun alanında yaşanabilecek kargaşanın önlenmesi ve personel, bakım, temizlik gibi bazı giderlerin karşılanabilmesi için park girişinde kişi başı 2.5 TL alınmasına karar verildi. 0-6 yaştan ücret alınmazken, şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlardan da ücret alınmayacağının altı çizildi. (Cihan ALTUT)

XxxxHaber okunma sayısı: 2843

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER