KEMAN BENİM VAZGEÇİLMEZİM

09 Temmuz 2018 Pazartesi 09:07
keman-benim-vazgecilmezim

Dünyanın en prestijli sanat okulu olan İngiliz Kraliyet Akademisi’nin Marmaris’te gerçekleştirdiği sınavda keman dalında Türkiye’deki en üst seviye olan 8’inci seviyeyi başarıyla tamamlayan Zeynep Deniz Kumbaroğlu, çalışmalarına hiçbir zaman ara vermediğini belirterek “ Çok emek verdim. Hiçbir şekilde vaz geçmedim. Royal Academy Of Music’in yaptığı sınav ile kendi başarımı ve eksikliklerimi görmüş oldum. Benim için güzel bir deneyim oldu. Hayatım boyunca keman her zaman benim için en önemli vazgeçilmez enstrümanı olacak. Müzik benim hayatım olsun istiyorum. ” dedi.

Marmaris'te kültür ve sanatta önemli projelere atan ve açıldığı günden beri bir çok öğrenciyi sanatla buluştururan Akademi Garaj Marmaris, Türkiye ve Dünya gündeminde de sanata olan ilgisini sürdürerek, keman ve piyano dallarında öğrencilerine hayatları boyunca referans olabilecek sertifikayı kazandırdı. Akademi Garaj, İngiltere Kıraliyet Akademisi Royal Academy'e başvurarak sınav talebinde bulundu. Talebin ardından İngilterenin en büyük sanat kurumlarından biri olan Royal Academy Of Music tarafından Marmaris'te sınav gerçekleştirildi. Kurum kendi eğitimenleri ile yaptığı sınavda, Akademi Garaj öğrencilerinin performanslarını ve bilgilerini test etti. Piyano ve keman dalında 25 öğrencinin katıldığı sınavda 25 öğrencide uluslararası geçerliliği olan sertifikayı almaya hak kazandı. Kursiyerlerden Zeynep Deniz Kumbaroğlu'da sınavda Türkiye'deki en üst seviyesi olan 8. seviyeyi başarıyla tamamlayarak "Associated Board of Royal Schools of Music" diplomasını almaya hak kazandı.

"SEVDİĞİNİZ BİR ENSTRÜMANI ÇALIN"

Royal Academy Of Music’te 8’inci dereceye kadar yükselerek en yüksek dereceye ulaşan Zeynep Deniz Kumbaroğlu, keman çalmayı sevdiğini ve her gün hiç vaz geçmeden çalıştığını belirterek, Royal Academy Of Music’in yaptığı sınav ile kendi başarısını ve eksiğini görmüş olduğunu ifade etti. Kumbaroğlu, “Royal Academy Of Music çok ciddi bir sınav merkezi. Enstrüman dallarıyla uğraşırken her zaman günlük provalar yapmanız gerekiyor. Okul ile birlikte bu bazen zorlasa da sevdiğiniz bir enstrümanı çalmanız bu zorluğu ortadan kaldırıyor. Bende kemanda bu sene günün her günü hiç vaz geçmeden çalıştım. Çok emek verdim. Hiçbir şekilde vaz geçmedim. Sınav hazırlık süreci benim için çok heyecanlı geçti. Sonuçta kendim için bir şeyler yapmış oldum. Böylece kendi başarımı ve eksikliklerimi görmüş oldum. Benim için güzel bir deneyim oldu. Bu alanda ilerlemeyi de düşünüyorum.

PİYANODAN KEMAN'A GEÇTİMMüzik hayatına piyano ile başladığını ifade eden Kumbaroğlu, piyano hocası bulamadığı için kemanla devam ettiğini söyledi. Babası ve annesi öğretmen olan ve ailesinin sürekli kendisini desteklediğini belirten Kumbaroğlu, “ İlk olarak müzik eğitimime piyano hocasından ders alıyordum. Hocamızın yoğunluğu nedeniyle ben piyanoya devam edemedim. Daha sonra babam bana başka bir hoca ile tanıştırdı. Tanıştığımda beni kemanla bir hoca karşıladı. Sonra ben çok şaşırmıştım ama devam edebileceğimi düşündüm. İlk keman hocamdı. Ardından Akademi Garaj’da Saim hocamızla tanıştım. Böyle bir serüven yaşadım ama keman ile ilerlemeye karar verdim.

MÜZİK HAYATIM OLSUN İSTİYORUM

Liseden sonra hayatının ilerleyen döneminde de müzikle devam etmek istediğini ifade eden Kumbaroğlu, “ Üniversite hayatımda da müzik dalını tercih etmeyi düşünüyorum. Müzik benim hayatım olsun istiyorum. Ancak bunu yurtdışında gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Müzikte ilerleyemesem bile keman her zaman benim için hayatımda en önemli vazgeçilmez enstrümanı olacak.

GENÇLERE TAVSİYELERDE BULUNDU: MÜZİKLE UFKUNUZU AÇIN

Gençlere de tavsiyelerde bulunan Kumbaroğlu, mutlaka hayatlarında kültür ve sanata yer vermelerini istedi. “ Kültür ve sanatın yanında müzik insanın ufkunu açan bir dal. Hayata bakış açınız değişecek. Sanat anlamında Marmaris’te Akademi Garaj’ın bunu iyi başardığını düşünüyorum. Gençler kendilerini geliştirmek ve hayata başka bir gözle bakmak istiyorlarsa mutlaka sanatla ilgilensinler” dedi.

AKADEMİ GARAJ ROYAK AKADEMY'İN SINAV MERKEZİ

Akademi Garaj Marmaris yöneticilerinden Özlem Sezgin, "Marmaris’te ilk kez böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Akademi Garaj Marmaris, Royal Academy Of Music’in resmen sınav merkezi haline geldi. İngiltere Kraliyet Akademisine bağlı Royal Academy, müzik branşlarında sınav yapan bir kurum.  Çok ciddi bir kurum. Dünya çapında 98 ülkede bu sınavı gerçekleştiriyor. Çeşitli enstrüman dallarında hem vurgulama hem prova sınavlarıyla öğrencilere uluslararası geçerliliği olan sertifikalar veriliyor. Bu belgeyi alan başarılı öğrenciler, ileriki dönemde müzik eğitimlerinde, üniversite hayatlarında burs almalarına imkan sağlıyor. Yurt dışında eğitim alacak olduklarında da son derece sağlam bir referansları olmuş olacak. Biz Akademi Garaj Marmaris olarak bu yıl piyano ve keman dalında başvuruda bulunduk. Sınavı kendileri gerçekleştirdiler.  Başvuruda bulunduğumuz 25 öğrencimizin de hepsi girdikleri seviyelerde başarılı oldular. Zeynep Deniz Kumbaroğlu ise keman dalında 8’inci basamağa kadar yükselerek en üst dereceyi aldı.

"ÇOCUKLARIMIZ KÜLTYÜRLE SANATLA HABER OLSUN"

Marmaris’te 2012 yılından beri kaliteli ve profesyonel olarak kültür ve sanat dalında akademik eğitim öğretim veriyoruz. Kurumumuzda eğitim gören çocuklarımızın böyle başarılarla haberlerde yer alması bizim için son derece gurur verici. Ülke olarak çok kötü günlerden geçiyoruz. Ne yazıkki çocuklarımızı ve kadınlarımızı koruyamıyoruz. Bizler istiyoruz ki çocuklarımız böyle guru verici haberlerle televizyonlara ve gazetelere çıksınlar.

"BELEDİYE BAŞKANIMIZ ALİ ACAR SANATIN GÜCÜNE DERİNDEN İNANIYOR"

Marmaris’te kurulduğumuz günden beri bizlere bu imkanı tanıyan Marmaris Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Ali Acar’a çok teşekkür ediyoruz. Çünkü sanata ve sanatın gücüne çok derinden inanıyor. Bu çatı altında yaptığımız bir çok organizasyonu gönülden destekledi. Bu emekte velilerinde çok desteği oldu. Bıkmadan usanmadan yağmur çamur demeden çocuklarını kursa getirdiler ve hiçbir şekilde yılmadılar. Çok destek oldular. Eğitmenlerimize ve zize güvenen Marmaris halkına çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca başarılarından dolayı çocuklarımıza bir kez daha gönülden kutluyoruz.

"YAZ KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ"

Akademi Garaj Marmaris olarak yaz kurslarının da başladığını ifade eden Özlem Sezgin, “ Her yıl yaz döneminde  kışın yaptığımız gibi aynı program ve ciddiyetle yaz kurslarımızı yapıyoruz. Kurumumuzda iki aylık bir program düzenledik. Bu öğrencilerimizin bir kısmı kış döneminde de devam eden öğrenciler. Bir kısmı sadece yaz için Marmaris’e gelmiş çocuklar. Bir kısmı da ilk kez bizimle tanışan çocuklar. Şuanda yaratıcı drama, resim ve müzik dallarında kurslarımız devam etmekte. İki aylık sürenin ardından eylül dönemimiz başlayacak.

Haberin etiketleri:

KEMAN BENİM VAZGEÇİLMEZİM


Haber okunma sayısı: 667

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER