Kadınlar Ekonomiye Katkı İçin Kooperatif Kuracak

02 Mayıs 2019 Perşembe 12:00
kadinlar-ekonomiye-katki-icin-kooperatif-kuracak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 75’inci Genel Kurul öncesinde; Kadın Çalışma Kurulu, Tarım Kurulu ve Turizm Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.Toplantıya Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyesi ve TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Yönetim Kurulu üyesi Ece İncekara'da katıldı.

 

Ankara'da düzenlenen toplantı ile ilgili özellikle kooperatifçilik adına önemli çalışmaların yürütüldüğünü değinen Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyesi Ece İncekara kooperatifçiliğin önümüzdeki üç yıl içerisinde yaygınlaşacağını ve bu amaçla Marmaris'te kadınların öncülüğünde bir kooperatif çalışmasını başlatacaklarını söyledi.

 

TOBB olarak kadınları ekonomik hayata çekmek için kooperatif çalışmaları yürütüleceğini belirten İncekara, " Ülke olarak nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınları ekonomik hayatın içine çekemezsek, ekonomik gelişme gösteremeyeceğimiz ortada. Kadınlar hayatın her yerinde öenmli rol üstlenmektedir. Ankara'da Başkanımız Hisarcıklıoğlu'nun başkanlığında düzenlenen toplantımızda bu konular detayları ile görüşüldü. Kadınlarımızı ekonomik hayatın içine çekmek için önümüzdeki üç yıl boyunca kooperitif kurulması konusunda çalışmalar yürütülecek. Ayrıca başkanımıza kadınların bu alanda daha aktif rol almaları için ürettikleri ve pazarlayacakları ürünlerde KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesi ile ilgili talepte bulunduk. Bizde bu kapsamda MArmaris'te kadınlarımızdan oluşan bir kooperatif için çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.

Türk Mapfre proje ofis konsepti ile Marmaris'te müşterilerine hizmet veren ve  Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyesi Ece İncekara, TOBB olarak üç yıllık çalışma doğrultusunda ülke genelinde  kooperatif sayısının ciddi anlamda artacağını söyledi.Haber okunma sayısı: 286

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER