"KADIN BAŞLIKLARI" KÜLTÜR VE SANATEVİ'NDE

04 Ağustos 2018 Cumartesi 12:30
kadin-basliklari-kultur-ve-sanatevinde

Ressam Darya Gürcan, Anadolu Şark kültürüne özgün kadın başlarını stilize ettiği oryantalist resimlerini Kültür ve Sanatevi'nde sergileyecek.

 

Çalışmalarını Denizli’de kendisine ait atölyesinde sürdüren Ressam Darya Gürcan, Anadolu Şark kültürüne özgün kadın başlarını stilize ettiği oryantalist resimlerini Kültür ve Sanatevi'nde sergileyecek. Yağlı boya tekniğinde hazırlanan Kadın Başlıkları Resim Sergisi Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait başlıklardan oluşuyor. Özgün çalışmalardan oluşturduğu sergiye ilişkin açıklama yapan Ressam Darya Gürcan, “Tablolara konu olan başlıkların tamamı Anadolu kökenli. Bu başlıkların içinde Türk, Uygur ve Ermeni kadın başları da bulunuyor. Bunun dışında Balkan Göçerlerinin Anadolu’ya taşıdıkları başlıklarla çok renklilik ortaya çıktı. Doğu Avrupa halk kültüründen etkinlenen müslümanlar bu çok renkliliğin etkeni oldular. Onların sahip olduğu çeşitlilik tablolara çok şey kattı. Sergiye tüm sanatseverleri davet ediyorum” diye konuştu.

Ressam Darya Gürcan’ın Kadın Başlıkları Resim Sergisi, 6 Ağustos Pazartesi günü, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi’nde saat 17.30’da düzenlenecek törenle açılacak. Sergi 11 Ağustos tarihine kadar görülebilir.

Haberin etiketleri:

KADIN BAŞLIKLARI, sergi Marmaris


Haber okunma sayısı: 813

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER