İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 98. YILI

12 Mart 2019 Salı 08:25
istiklal-marsinin-kabulunun-98-yili

Muğla Valisi Esengül Civelek, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Civelek mesajında, İstiklal Marşı’mızın ’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamaktayız dedi.


 

   Civelek, “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutlamaktayız.

Türk Milletinin vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesini, vatan, millet, bayrak sevgisini ve milli mücadele ruhunu en güzel şekilde yansıtan, milletimizin zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı destanlaştıran İstiklal Marşı’mız; milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan eşsiz bir eserdir.

İstiklâl Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.Haber okunma sayısı: 578

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER