İlk sergi heyecanı

04 Ekim 2018 Perşembe 10:36
ilk-sergi-heyecani

RESSAM VİKTORİA TEKELİOĞLU İLK KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

Sanatçı Viktoria Tekelioğlu’nun 51 eserinin yer aldığı ilk kişisel resim sergisi, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde açıldı

Ressam Günseli Top’un öğrencilerinden Sovyetler Birliği Nalçik doğumlu Viktoria Tekelioğlu ilk kişisel resim sergisini 1 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenen kokteyl ile açtı.

Açılışa aralarında Marmaris Belediye Başkan yardımcıları İsmet Kamil Öner ve Sedat Kirt’in de bulunduğu  çok sayıda sanatsever katıldı.

Tekelioğlu, yakından ilgilendiği konuklarına resimleri hakkında bilgi verdi. İlk kişisel sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Tekelioğlu, “Resimlerimde yağlı boya ve sulu boya tekniğini kullandım. Doğada olan her şeyi resime aktarmayı seviyorum. Sovyetler birliği Nalçik şehri doğumluyum. Lise mezunuyum. Evli biri kız, biri erkek iki çocuk annesiyim. İçimde hep resim yapma isteği vardı. Evlenip iki çocuk annesi olunca bu isteğimi emeklilik sonrasına ertelemiştim. Kızımı Günseli Top Atölyesi’ne 2012 yılında resim kursuna verdiğimde bende atölye çalışmalarına başladım. Zaman zaman küçük aralar verdim ama atölyede kendimi buluyorum. Resim yaparken mutlu oluyorum” dedi.51 eserin yer aldığı serginin 6 Ekim akşamına kadar  açık kalacak.

 Haber okunma sayısı: 708

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR