HER ŞEY GÜVENLİ EĞİTİM İÇİN

13 Eylül 2018 Perşembe 09:24
her-sey-guvenli-egitim-icin

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı okul çevresinde ve öğrencilerin güvenliğine yönelik "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri" konulu toplantı gerçekleştirdi.

 Jandarma ve polis 2017-2018 eğitim öğretim yılında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verirken 2018-2019 yılında da aynı azim ve kararlılıkla öğrencilerin güvenliği için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü eğitim öğretim döneminde okul bölgelerinde yaptıkları denetimler hakkında bilgi verdi.

 

UMUMA AÇIK YERLER DENETLENİYOR

2017-2018 eğitim Öğretim yılı içerisinde okul çevrelerinde 185 umuma açık yer denetlenmiş olup, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde denetlemelerin devam edeceği belirtildi. Yetkililer okul çevresinde umuma açık park, bahçe ve kafelerde denetimlerini sıklıkla yapıldığını okulla ilişkisi bulunmayan şahısların kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra okul çevresinden uzaklaştırıldığı ifade edildi.Öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması amacıyla da jandarma ve emniyet sorumluluk sahaları içinde bulunan  okul çevrelerinde sigara, alkol, bally, tiner, tütün vb. insan sağlığını tehlikeye sokan maddeler ile kesici, delici, yaralayıcı vb. unsurların satılması, taşınması ve bulundurulmasını önlemek amacıyla umuma açık yerlerin denetlemeleri yapılıyor.

JANDARMA ÖZEL TİMLERİ VE NARKOTİK GÖREV BAŞINDA

2018-2019 yılı eğitim öğretim dönemi için riskli olarak değerlendirilen okullara okul kolluk görevlisi görevlendirilecek. Eğitim öğretim sürecinde olan ve risk altında olduğu değerlendirilen suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş ve madde kullanımı bulunan çocuklarla ilgili kanun gereği koruyucu ve destekleyici tedbirlerden faydalanmaları sağlanacak. Tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevreleri ile internet ve elektronik oyun salonlarının denetimleri aralıksız sürecek.

Çocukların vücut bütünlüğünü nasıl koruyacaklarına dair farkındalık yaratmak amacıyla uzman personel tarafından çocuklara “Farkındayım Aldanmam” konulu eğitimler düzenlenecektir.

Kolluk kuvvetleri okul idarecileri ile yüz yüze ve telefon İle temas kurmakta ve herhangi bir uyuşturucu olayı ile ilgili gerekli işlemler yapılmaktadır. Jandarma ve Emniyet tarafından kurulan özel timlerle okul çevrelerinde uyuşturucu madde kullanan ve satan şahıslara yönelik çalışmalar titizlikle gerçekleştiriliyor.

JANDARMA VE EMNİYET 

VELİLERİ UYARIYOR

 Çocuğunuza kendisini tehlikede hissettiği an bağırmasını, ıssız parklar, yollar ve yerlerden uzak durması gerektiğini öğretin.

 Çocuklarınızın her konuda sizlere güvenmelerini ve karşılaştıkları tüm sorunlarda  size karşı açık olmalarını ve gerçeği olduğu gibi anlatabilmeleri için tepki göstermeden bilgi alın.

 Çocuğunuzun arkadaşları ve aileleri, hakkında bilgi sahibi olun.

 Çocuğunuza, sizin izniniz olmadan kişisel bilgileri  kimseye vermemesi gerektiğini öğretin.

*Çocuğunuzun evinizin adresini ve cep telefon numaralarınızı öğretin, ve sık aralıklarla   tekrarlatarak unutmamasını sağlayın.

*Çocuğunuza, kendisini-tehlikede hissettiği anda POLİS,'JANDARMA ya da öğretmeninden yardım istemesi gerektiğini öğretin.

*Çocuğunuza her ne sebeple olursa olsun tanımadığı hiçbir araca binmemesi gerektiğini öğretin.

*Çocukların-karıştığı olaylar gizlilik ilkesine tabi olduğu için herhangi bir olayın meydana gelmesi durumunda ilk müracaat jandarma ve polise yapılacaktır.

 

 Haber okunma sayısı: 515

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER