HEPİMİZ TRAFİK POLİSİYİZ

06 Mayıs 2019 Pazartesi 09:08
hepimiz-trafik-polisiyiz

Marmaris Emniyet Müdürlüğü, 6 Şubat 2019’da tüm Türkiye’de, 81 il ve 922 ilçede “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanyaya yönelik çalışmalarına bir yenisini ekliyor.. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Trafik Haftası’ kutlamaları kapsamında da aynı amaç doğrultusunda 8 Mayıs Çarşamba günü geniş katılımlı “Büyük Trafik Yürüyüşü” düzenleyeceği öğrenildi.

BÜYÜK YÜRÜYÜŞ

Edindiğimiz bilgilere göre, çarşamba günü saat 15.00’te start alması planlanan yürüyüşün başlangıç noktası Ketenci Kavşağı, sonlanacağı yer ise Atatürk Meydanı olacak. Muğla ve Marmaris protokolünün davetli olduğu etkinliğe ilçe merkezindeki okulların öğrencileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile vatandaşlardan oluşan büyük bir katılım hedefleniyor. Kortejde yer alanların,  kampanyanın amacı olan ‘trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması’ konusunda sürücü ve yayaları bilinçlendirmeye yönelik sloganlar bulunan dövizler taşıyacak.

SİZ DE TRAFİK POLİSİSİNİZ

Gerçekleştirilecek etkinlik ve yapılacak konuşmalarda, özellikle çocuklara trafik güvenliği ve düzeni hakkında duyarlılık aşılanmaya çalışılacak. 7’den 77’ye tüm vatandaşlara “Siz de trafik polisisiniz” mesajı verilecek. Trafikteki olası aksamalarına sebep olanları uyarmaları gerekirse emniyet görevlilerine haber vermeleri istenecek. Öte yandan,  ‘Trafik Haftası’ ve söz konusu kampanya dolayısıyla ilçenin değişik noktalarına duyarlılığı arttırma amaçlı afişler de asılacak. (Cihan ALTUT)

Haberin etiketleri:

HEPİMİZ TRAFİK POLİSİYİZ


Haber okunma sayısı: 220

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER