CHP'nin yeni İlçe Başkanı Tolga Akbay..

14 Ağustos 2018 Salı 11:59
chpnin-yeni-ilce-baskani-tolga-akbay-

Olağanüstü kongre yapıldı,Tolga Akbay başkanlığındaki liste, CHP İlçe Örgütü’nün yeni yönetimini oluşturdu.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Örgütü Yönetimi, geçtiğimiz ay 9 asil ve 5 yedek üyesi istifa edince düşmüştü.

Tüzük gereği parti yönetimine kayyum atanmıştı. Kayyum heyetinin bir ay içinde olağanüstü kongreye gitmesi gerekiyordu. Ve söz konusu kongre, Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı salonunda dün yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, yönetim tek liste aday oldu. Tolga Akbay başkanlığındaki liste, CHP İlçe Örgütü’nün yeni yönetimini oluşturdu.

“BEN DEĞİL, BİZ”

CHP İlçe Örgütü’nün yeni Başkanı Tolga Akbay,  kişisel menfaatler değil, partilerinin, Marmaris’in ve Türkiye’nin menfaatlerini ön planda tutacaklarını,  “Ben değil, biz” anlayışıyla yolarına devam edeceklerinin altını çizdi, şöyle konuştu:

“Kişisel siyasi hırslarımız için, partimizi araç olarak kullanmayacağız,  kullandırmayacağız. Marmaris’teki seçilmiş ve atanmış tüm kurumlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla  barışık, uyumlu bir yönetim anlayışını ortaya koymaya çalışacağız. Partimizi, sahibi olduğumuz kişisel işletmemiz gibi değil, hepimizin partisi haline getireceğiz. Partimizin kapılarını ‘ben istediğim zaman açık, ben istemediğim zaman Kapalı’ olmaktan kurtarıp, her kim olursa olsun, tüm üyelerimiz için açık hale getireceğiz. İlçe örgütümüzü, kişilerin kişisel siyasi reklamların yapıldığı bir yapı olmaktan kurtarıp, yerel siyasi problemlere çözüm üreten bir yapı haline getireceğiz. Partimizi, üyelerimizin samimi bir şekilde bir araya gelebileceği, sohbet edebileceği, sıkıntılarını ve mutluluklarını paylaşabileceği bir çatı haline getireceğiz.

İlimizdeki seçilmiş parti yöneticilerimizle olan ilişkilerimizi, kişisel menfaatlerimiz doğrultusunda,  bir öyle bir böyle değil, parti ahlakı ve tüzüğümüz doğrultusunda

karşılıklı saygı ve sevgi temelinde şekillendireceğiz.

24 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu durum ortadadır. Mücadelemiz, güzel ülkemizin,- tüm vatandaşları için refah seviyesi yüksek, özgür, adil, demokratik bir ülke haline gelmesi içindir.”

 

Tolga Akbay Başkanlığındaki CHP Marmaris İlçe Örgütü’nün Yönetim Kurulunda yer alan 14 asil üye, şu isimlerden oluşuyor:

ARAS ATAMERT

YAŞAR CEYLAN

MEHMET ZEKİ DANIŞMAN

HALİL GÖKOVALI

DURAN İLGÜN

ECE KANSU

ARZU KAYAOĞULLARI

ALİ ÖZGE KOL

AKKADIN SAĞLAMOL ERGİN

 MUHARREM HAKAN UĞUR

NECMETTİN YANKOL

CANSEL YAVUZ

GÜLNUR YILDIRIM

İSMAİL YILDIZ

Haberin etiketleri:

Marmaris, CHP, Tolga Akbay


Haber okunma sayısı: 1079

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER