BAŞKAN ALİ ACAR’A YEŞİL IŞIK

03 Aralık 2018 Pazartesi 08:29
baskan-ali-acara-yesil-isik

Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarından övgüyle bahseden CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’den BAŞKAN ALİ ACAR’A YEŞİL IŞIK Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Halk Arenası” programı için Marmaris’e gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer CHP Marmaris İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Halk Arenası programı için geldiği Marmaris sokaklarında büyük bir memnuniyetle dolaştığını ve Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarından oldukça memnun olduğunu belirterek, yerel seçimlerde halkın, üyelerin arzu ettiği en iyi hizmeti yapacak adaylarla yola çıkacaklarını bu konuda “Belediye başkanlarımızla yola çıkacağız yada yola devam edeceğiz” diyerek Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın seçimlerde adaylığı konusunda yeşil ışık yakmış oldu.


 

Geçtiğimiz Cuma günü Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Halk Arenası” programı için Marmaris’e gelen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer CHP Marmaris İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybek Oğlu, CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay, Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Ceylan başta olmak üzere partililer katıldı.

 

Partisine ziyarette önemli açıklamalarda buluna CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, bugün öğle saatlerinde Marmaris’e geldiğini ve Marmaris’in sokaklarında büyük bir memnuniyetle dolaştığını ve vatandaşlarla sohbet etme imkanı bulduklarını belirtti.CHP GENEL MERKEZİ BAŞKAN ALİ ACAR’IN ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

ÖZEL, BAŞKAN ALİ ACAR’A YEŞİL IŞIK YAKTI

Marmaris ziyareti sonrası Marmaris’ten  ve Marmaris Belediyesi’nin çalışmalarından oldukça memnun olduğunu ifade eden Özgür Özel yerel seçimlerde halkın, üyelerin arzu ettiği en iyi hizmeti yapacak adaylarla yola çıkacaklarını belirterek, bu konuda  “Belediye başkanlarımızla yola çıkacağız yada yola devam edeceğiz” diyerek Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın seçimlerde kesin adaylığı konusunda yeşil ışık yakmış oldu.

  Özel konuşmasında şunlara değindi, “ Vatandaşlarla konuşmamızda geçtiğimiz hafta çok konuşulan bir şeyi tekrar teyit etmiş olduk. Hem Muğla Büyükşehir Belediyemiz hem de Marmaris Belediyemiz ile guru duyduk. Türkiye’nin en çok göç aldığı ilçeler CHP’nin yönettiği belediyeler. Göç verenlere baktığınız da AKP’li ve MHP’li belediyeler. BM’nin insani gelişmişlik endeksine göre ilk 30 belediyenin 20’si CHP’li. Seçim dönemindeyiz. Adaylarımız ve aday adaylarımız var. Seçimlerde halkımızın, seçmenimizin, üyelerimizin arzu ettiği en iyi hizmeti yapacak adaylarımızla yola çıkacağız. Belediye başkanlarımızla yola çıkacağız yada yola devam edeceğiz. . Buralara gelmek isteyen insanlar gelemiyorsa buradan Türkiye’nin diğer ucuna sesleniyoruz. CHP belediyelerini sizin oraya getirin oylarınızla sizin orası da yaşanılır temiz bir belediyeciliğe kavuşabilir.

 

6 ARALIK’TA 350 ADAY DAHA AÇIKLANACAK

6 Aralık Perşembe günü parti meclisimizde 350 belediye başkan adayımızı daha açıklayacağız. Bunların içerisinde tam mutabakat olan belediyelerimizi açıklıyoruz. Anket çalışması tamamlanmış olanları açıklıyoruz. Bu Pazar günü 54 yerde temayül yoklaması yapıyoruz. Temayül yoklamasındaki sonuçlara göre açıklama yapıyoruz. Hemen hemen belediyelerin yarısı 6 Aralık’ta açıklanmış olacak. Geriye kalan kısmı daha sonra takip eden ayın 13’ünde ve 20’sinde parti meclisi toplantısında açıklanarak tamamlanacak. Yeni yıla açıklanmamış belediyemiz kalmayacak.

KOALİSYONSUZ İTTİFAKSIZ SEÇİMLER YAPILAMAZ HALE GELDİ

İttifaklar meselesi var. Özellikle Sayın Bahçeli’nin ‘Siyasi Kombin’ dediği AKP’li ve MHP’li belediyelerin kendi içlerinde belediye başkan yardımcılıklarını paylaştıkları bir noktaya geliyoruz. Hiç unutmayın anayasa değişikliğinden önce diyorlardı ki ‘Bu anayasa değişikliği olursa, koalisyonlar dönemi bitecek. Güçlü yönetim gelecek hem Türkiye’de güçlü bir yönetim olacak hem de yerelde güçlü yönetim olacak.’ Ama kendi getirdikleri bir anayasa kendilerinin bir ittifak yapmaya hem de bütün partileri ittifak yapmaya mecbur kıldı. Bugün geldiğimiz noktada yerel seçimler dahi koalisyonsuz ittifaksız yapılamaz bir hale geldi kendileri tarafından.

 

“GÖNÜL İTTİFAKIMIZ TAM”

‘Hiçbir pazarlığımız yok’ diyen Devlet Bahçeli, üç gün önce İstanbul’dan aday göstermeyip, sonra ‘İstanbul’a aday göstereceğim’ deyip meydan okuyup sonra ‘Üç büyükşehirde aday göstermeyip diğerlerinde göstereceğiz’ deyip şimdi de ‘konbin yapacağız, belediye onlardaysa yardımcıları bize, bizdeyse başkanlık yardımcıları onlara vereceğiz’ diyor. Artık meseleyi bir kurban pazarlığına, bir koç pazarlığına dönüştürdüler. At pazarlığı yapar gibi el tutuştular, birbirleriyle sıkı sıkı tutuştular pazarlık yapıyorlar. Ülkenin koalisyonlar dönemi bitti diyenlerin ülkeyi yerel yönetimleri ne hale getirdikleri, çok övündükleri şu kadar seçimdir kazanıyoruz, bu kadar seçimdir kazanıyoruz, şu kadar kişinin oyunu alıyoruz diyenlerin başka partiler olmaksızın seçime giremediklerini, 60 yıllık MHP ile 17 yıllık AKP’nin korkudan birbirlerine sarıldıklarını İstanbul ve Ankara’yı da kaybederek 3 büyükşehiri CHP’ye kaptırdıktan sonra bu yönetime devam edemeyeceklerini kendileri ifade ediyorlar. Korkunun ecele faydası yok. Bunlar karanlıkta korkudan ıslık çalanlar gibi ittifak şarkıları söylüyorlar.

“CHP OLARAK HİZMETE TALİBİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem 81 milyonun hizmetine 50 milyonun oyuna talibiz. İttifak görüşmelerinde sayın genel başkanımız değerli genel başkanlarla görüşme yaptı bundan sonrada yapacak. Gönül ittifakımız tam. Sahada zaten kavuştuğumuz bütün seçmenler ittifakı birbirleriyle ve gönüllerinde bizlerle yapmış durumdalar. Önümüzdeki günlerde değerli genel başkanların görüş alış verişinden sonrada belli yerlerde belli birliktelikleri sağlayıp daha emin adımlarla ilerleyebiliriz.

HİBE UÇAĞIN İADESİYLE İLGİLİ KANUN TEKLİFİ

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Erdoğan Katar’dan aldığı hibe uçakla yurt dışı gezisine gitti biliyorsunuz. Bununla ilgili CHP’nin, İYİ Parti’nin, MHP’nin ve HDP’nin tepki gösterdiğini biliyoruz. Biz bu konuda bir kanun teklifi verdik. Ancak bu çağrımız başta MHP tarafından duymazdan geliniyor. Vatandaşa diyorlar ki ‘biz Katar’dan uçak alınmasına karşıyız’ ama gelin meclisi toplayalım uçağı geri iade edecek kanunu çıkaralım diyoruz yanaşmıyorlar. Marmaris’ten meclisteki AK Parti dışındaki  bütün gruplara sesleniyoruz. Salı gününden tezi yok bu utanç uçağının iade edilmesiyle ilgili kanun teklifimizi görüşmeye davet ediyoruz. Koskaca Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamında oturan kişi hepimizin ulusal onurunu zedeleyerek milli duygularını zedeleyerek vatandaşlık bilincini zedeleyerek bu kadar güzel uçak varken hiçbirini beğenmedi, Cumhurbaşkanına Türkiye Cumhuriyeti bir uçak tahsis edemiyormuş gibi Katar şeyhinin verdiği hibe uçakla, aslında karşılığında buralardan koyların verildiği cennet yerlerin kendisine kupon olarak verildiği Katar şeyhinin sırt sıvazlama gayretiyle verdiği bu uçağa cumhurbaşkanının binmesi onu utandırmıyor ama bizleri utandırıyor. 

MECLİS TÜRKİYE’NİN ONURUNU KURTARMALI

Bizler bu ülkenin vatandaşlarıyız. Ve bundan rahatsız olan herkesi Katar uçağını ki maalesef adına TCTRKY kod vermiş bugün giderken, o kodun, o hibe uçakta, rüşvet uçakta, bir takım iltimaslar karşılığında al gülüm ver gülüm uçağında Türkiye’nin isminin ver alması şanlı bayrağın bu uçağın üzerine boyanmış olması büyük bir utançtır. Buna son vermeye tüm partileri çağırıyoruz. Salı günü Katar uçağını meclis iade etmeli Türkiye’nin onurunu kurtarmalıdır.

“KRİZ YOK DEMEK VATANDAŞI KERİZ YERİNE KOYMAKTIR”

Bugün yeniden vergilendirme oranları belli oldu. Vergiler 1 Ocak’tan itibaren yüzde 23 oranında artacak. Kriz miriz yok diyen Cumhurbaşkanına, yüzde 23 vergiler artıyorsa buna kriz yok demek vatandaşı keriz yerine koymaktır, senin de karşında keriz yok diyoruz. Vergilerin yüzde 23, doların yıl başından beri yüzde 40 arttığı, bütün malın emtianın yüzde 60’larda zam gördüğü enflasyonun bastırılması için bankalara zorla faiz düşürülme talimatlarının gittiği yerde krizin olmadığını iddia etmek vatandaşı keriz yerine koymaktır. Türkiye bir devlet gibi yönetilmiyor. Bu tip yönetim şekilleri emirliklerde, şeyhliklerde, krallıklarda olur. Ama Türkiye’deki durum bir tek esnaf lokantasında olur, dükkanın sahibi var kasaya damadını oturtmuş. Kasada damadın oturduğu model esnaf lokantası modelidir. Lahmacuncu modelidir. Lahmacunlu esnaf lokantası böyle yönetilir ciddi devletler böyle yönetilmez.

“BİN LİRANIN ALTINDA EMEKLİ MAAŞI ALAN BİR MİLYONA YAKIN VATANDAŞIMIZ VAR”

Cumhurbaşkanının seçim 100 günlük seçim vaatlerinde bin liranın altında emekli maaşı alan kalmayacak demişti. Ama 100 gün bitti 106 gün oldu. Bin liranın altında emekli maaşı alan bir milyona yakın vatandaşımız var. Kanun teklifimizi verdik. Bugün bin liraya, yıl başında enflasyon oranında zamla bin 200 liraya kademeli olarakta 2 yıl sonra da asgari ücret üzerine çıkarılması ve hiçbir emeklinin asgari ücretin altında maaş almaması için kanun teklifimizi verdik. Bu Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 günlük eylem planındaki maddedir. Yerine getirmediler. Başta AK Parti’yi reislerinin sözünü tutması için meclise davet ediyoruz. Kendi genel başkanlarının emeklilere verdiği sözü tutmak için AK Partili milletvekillerini bizimle birlikte oy vermeye davet ediyoruz. Emeklilikte yaşa takılanlarda olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi’de sözünün arkasında mı duracak EYT’ye attığı kazığı şimdi emekliye mi atacak onuda önümüzdeki hafta göreceğiz. Kanun teklifimiz bekliyordu. Plan Bütçe Komisyonuna acil olağanüstü toplantı çağrımızı bugün ulaştırdık. Önümüzdeki hafta bu komisyonu toplarlarsa sözlerini tutarlar. Tutmazlarsa kendi sözlerini tutmayan vatandaşı kandıran bir iktidar olarak teşhir etmeye devam edeceğiz” dedi.Haber okunma sayısı: 740

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER