Atatürk’ün başarılı öğrencileri ödüllendirildi

08 Haziran 2018 Cuma 10:39
ataturkun-basarili-ogrencileri-odullendirildi

Atatürk İlkokulu'nun her sene geleneksel olarak düzenlediği Ayyıldız Ödülleri , 48. kez sahiplerini buldu.

 Prof . Mustafa Ayyıldız, 1970 yılından bu yana, mezunu olduğu Atatürk İlkokulunun başarılı öğrencilerini, “Ayyıldız Altın Saat” adı altında  ödüllendiriyor. Altın Saat ödülleri bu yıl, okulun en başarılı 10 dördüncü sınıf öğrencisine düzenlenen törenle verildi. Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene, öğrenciler, öğretmenler, veliler ile Ayyıldız ailesinin yanısra Kaymakam Celalettin Yüksel de katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız, şunları söyledi: "Geleneksel hale gelen Ayyıldız Ödül töreninin 48. yılına ulaşmasının mutluluğunu yaşıyorum. Ben de tıpkı sizler gibi bu Atatürk ilkokulundan mezun oldum . Yetiştiğim bu eğitim yuvamda, 1970 yılında tesis ettiğim Ayyıldız Altın Saat armağanı geleneksel bir hal alarak ve bu yıl 48 . yılına ulaşmış bulunmaktadır . Amacım başarının ödüllendirilmesi ve çalışmalarda rekabetin oluşturulmasıdır. Yoğun geçen öğrenim yılının sonunda tatili hak ettiniz . Gönlünüzce değerlendirin. Okumayı hiç ihmal etmeyin ve alışkanlık haline getirin . Dünyanın İncisi Marmaris'te ve ulu önderimiz Atatürk ' ün ismini taşıyan bu okulda okumaktasınız . Bugün şanlı bayrağımızın altında hür, demokratik ve laik Cumhuriyet idaresinde rahat nefes alıp yaşıyorsak, bunu , Ulu Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları ile kanlarını vatan toprağına akıtmış şehitlerimize borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmayın ".

Konuşmanın ardından Mustafa Ayyıldız ile Kaymakam Yüksel, okul birincisi Çağla Bacak, ikinci Yaren Buldan,  aynı puana sahip üçüncüler Deerin Aygün ile Erem Melike Atalay’a ‘altın saat’, madalya ve plaketlerini verdi.

Kaymakam Yüksel, geleneksel ödül töreninin, Mustafa Ayyıldız’ın bir vefa örneği ve alkışlanması gereken davranışı olduğunu söyledi. Tüm öğrencilerin değerli ve ödüle layık olduğunu kaydeden Yüksel, salondaki çocuklara seslenirken, “Sayın hocamızın yıllar önce çıktığı yola şimdi sizler çıkıyorsunuz. Umuyor ve inanıyoruz ki, sizler de başarılı olacaksınız” dedi.

Okul sıralamasında ilk 10’da yer bulan diğer öğrencilere de madalya ve sertifikalarının verilmesi, günün anısına fotoğraf çekilmesinin ardından tören sona erdi. (Cihan ALTUT)Haber okunma sayısı: 423

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER