Asansör darbecileri bizi yenemez!

31 Ocak 2019 Perşembe 12:39
asansor-darbecileri-bizi-yenemez

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP'den aday gösterilmeyişi ve takibinde partiden istifa etmesi sürecine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaptı. CHP MYK'undan Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak 'Ali Acar' adının çıktığının, ancak, listenin Parti Meclisi'ne götürülürken 'malum' şahıslarfca asansörde değiştirildiğinin kaydedildiği açıklamada söz konunu gelişme 'Asansör darbesi' diye nitelendi. Başkan Ali Acar'ın şu sözlerine yer verildi: “Asansör darbecilerine karşı halkın vefası galip gelecek. Marmaris, halkındır, halkın kalacak!”

 Belediye Başkanı Ali Acar'ın yüzlerce beğeni ve olumlu yorum alan açıklamasının tamamında şu sözlere yer verildi:

“Çok değerli Marmaris yaşayanları,

Bildiğiniz üzere çok uzun ve gergin bir süreç sonrasında kendim için de, yol arkadaşlarım için de, bize destek olanlar için de kolay olmayan bir karar aldım. Tahmin edersiniz ki bu karar tek başına bir kişinin alabileceği bir karar olamaz.

15 yıl boyunca bu memlekete her şeyden çok değer verip her kararın altına ekibiyle, yaşayanlarının beklentisiyle imza atan birisi bu kararı bir gecede alamaz. Ancak, Marmaris'e yukarıdan bakarak gerek buradaki halkın gerçeklerini anlamamış, gerekse hem örgütün hem de yaşayanlarımızın aylardır istediği önseçimi yapma cesaretini gösterememiş olanlar Marmaris'in kaderini birkaç saat içerisinde belirlemeye kalkıyorlar.

Size sorarım; 27 Ocak gecesi Merkez Yürütme Kurulu'nda belirlenen ve basına dağıtılan listede yer alan bir isim Parti Meclisi'ne kimin müdahalesi ile değiştirilerek sunuluyor? Parti Meclisi'ne neden bir emrivaki yapılıyor? Herkes bilmeli ki bu CHP Genel Merkezi'nde sabaha karşı asansörde yapılan açık bir 'darbe'dir. Bu yalnızca Ali Acar'a karşı değil, tüm diğer örgütler gibi görüşü alınan Marmaris İlçe Örgütü'nün kararını da hiçe saydığı için teşkilata karşı da bir darbedir. 15 yıl boyunca görev yapan bir belediye başkanı olarak her türlü baskıya maruz kaldım. Ben ve ekibim asılsız şikayetler nedeniyle 3 bine yakın konudan dolayı müfettiş gönderilerek araştırıldık, incelendik. Genel Merkez kayıtlarına göre en başarılı 5 CHP belediyesinden birisi olduk. Sonuçta hiçbir gerekçe gösterilmeden, teşekkür dahi edilmeden adı malum birkaç kişinin asansör darbesine maruz kaldık. Hem de gün boyunca basına 'adayımız Ali Acar' şeklinde bilgi verilip genel başkan yardımcıları tarafından tebrik telefonları aldıktan saatler sonra, sabaha karşı insafsız bir şekilde.Bu mudur hizmet karşılığı gösterilen vefa? Hizmetimiz ile CHP'ye laf mı söylettik? Binlerce araştırma sonucunda hırsızlık mı buldular, yolsuzluk mu gördüler? Marmaris'i ve doğasını rantçılara, soygunculara teslim mi ettik? Bilinmelidir ki biz göğsümüzü tüm bunlara siper ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

Denizimizin rengi mavi, ormanı yeşil kalacak! Asansör darbecilerine karşı halkın vefası galip gelecek.

Biz son sözü masa başında Marmaris üzerine oyun oynayanlara değil, halkımıza bırakıyoruz. Bunun daha ötesi yok. Marmaris, halkındır, halkın kalacak!”Haber okunma sayısı: 853

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER