ALİ AYGÜN

09 Nisan 2019 Salı 17:00
ali-aygun

Ahmet Yılmaz yazdı: Marmaris’in en başarılı siyasetçisi Ali Aygün

Marmaris’in en başarılı siyasetçisi Ali Aygün

Siyaset kolay gibi gözükse de aslında çok zor bir iştir.

Asıl memleketi Burdur olan Ali Aygün yıllardır Marmaris İçmeler de turizm işiyle uğraşmakta.

Aynı zaman da siyasetin tanınmış isimlerinden biri olan Aygün, daha önce de mhp Marmaris ilçe başkanlığı yapmış bir isimdir. Siyasette başarı öyle kolay gelmiyor. Bunun için yıllarını, emeğini ve maddi imkanlarını öne çıkarmak gerekiyor. Ayrıca siyaset yaptığın yerde çok iyi tanınmalısın insanlarla diyalogun çok iyi olmalıdır. Seçim de başarısız olunca kabuğuna çekilmemen gerekir. Aksine seçim bittiği gün gelecek seçimin çalışmalarını yapmalısın. Ali Aygün de bu düşünce ile çalışan siyasetçilerden birisidir.Ali Aygün’e siyasette başarıyı getiren örnekleri sıralayacak olursak en başta azimle çalışması akla geliyor.

Herkes tarafından sevilen, sayılan Ali Aygün, siyasette saha çalışmasını çok iyi bilen ve seçmenin nabzını tutan bir isimdir. İçmeler de belediye başkanlığını kıl payı kaçıran Aygün, Marmaris siyasetinde her zaman adını duyurmayı başarmış bir isimdir. Bu duruma ister şans diyelim, ister bireysel başarı diyelim ama bir gerçek var ki kimin yanında olursa olsun o kişiye mutlaka kazandırmasını biliyor.

Siyasi çalışmalarında bizzat gördüğümüz her alanda tanıdığı, eşi, dostu ve arkadaşı mutlaka var. Siyasette en önemli şeyin çevren olmasıdır. Çevrenin olmasının yanına siyasi becerini de eklersen başarı kaçınılmaz olur.

Marmaris’te üç adayın yarıştığı belediye başkanlığı seçiminde Ali Aygün’ün kazanan belediye başkanına katkısı ne olmuştur?

Ali Aygün, İyi parti yönetiminde olan bir isimdi. Chp ve İiyi parti ittifakla Türkiye genelinde seçime gitme kararı aldı. Durum böyle olunca chp ve iyi parti Marmaris’te de ittifak olarak seçime gitti. Ali Aygün mhp de çevresi olan bir siyasetçi  iyi partiye de zaten yönetimdeydi. Hal böyle olunca mhp’deki çevresinden ve iyi partililerden birlikte seçime gittiği chp’nin adayı olan Mehmet Oktay’ın belediye başkanlığını kazanmasında çok büyük rol oynamıştır.

Bir önceki seçimin oy oranlarıyla bu seçimin oy oranlarını karşılaştırıp bir hesap yaparsak chp Marmaris’te üç partiyle seçime gitmiştir. Ali Aygün ismi belediye başkan adayı Mehmet Oktay’a ülkücülerden de oy getirmiştir. Yerel seçimler genel seçimler gibi değildir. Yerel seçimlerde eş dost akraba düşüncesi daha yoğundur. Mhp’den ayrılanların çok büyük desteğini alan Aygün yine siyasi başarısına başarı katmıştır. Siyaset ileriyi gören insanlarla kazanılır. Ali Aygün de ileriyi gören iyi bir siyasetçidir. Birde herkese karşı güler yüzlü yardımsever bir yapıya sahiptir. Kısacası Ali Aygün’ün lügatında kimseye karşı hayır olmaz kelimesi yoktur. Sıkıntısı olan herkese yardımcı olur.

Ayrı bir parantez açarak Marmaris belediye başkanlığını kazanan sayın, Mehmet Oktay’ın, seçim sürecini çok iyi yönetmesi ve hiçbir şekilde işi tartışma konusuna dönüştürmeyip sakin kalması Oktay’a başarıyı getirmiştir. Bundan sonraki süreçte de sayın Oktay’ın görev dağılımında kimin ne kadar desteği oldu ona göre görev dağılımı yapmalıdır. Mesela bu benim görüşümdür Ali Aygün gibi siyaseti çok iyi bilen ve bunu sandığa yansıtan birini belediye başkan yardımcılığı görevine getirerek taçlandırmalıdır. Ali Aygün demek iler ki seçimler de başarıya atılacak imzanın kalemi demektir.

Son olarak diyorum ki, Marmaris belediye başkanı sayın Mehmet Oktay’a ve yönetimine başarılar diliyorum Allah utandırmasın.

Ahmet yılmaz 

Haberin etiketleri:

Marmaris, Ali Aygün


Haber okunma sayısı: 448

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR