5 BİN KİŞİ AYNI SOFRADA BULUŞTU

04 Haziran 2018 Pazartesi 11:12
5-bin-kisi-ayni--sofrada-bulustu

Marmaris Belediyesinin iftar yemeği yoğun ilgi gördü

Marmaris, Ramazan ayı etkinlikleri açısından tarihi bir gün yaşadı..Rekor sayıda vatandaş, aynı sofrayı aynı yemeği paylaştı. Büyük ilgiden kaynaklanan aksaklıklardan ötürü ‘af’ dileyen Belediye Başkanı Acar, “Hepinizin mübarek Ramazan Ayı'nı canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kulandı

 

Marmaris Belediyesi ilçede yaşayan vatandaşlar için, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda iftar yemeği düzenlendi. Tasavvuf dinletisi ve semazen gösterisi ile zenginleştirilen iftar yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Ali Acar, katılımcı  kalabalığa teşekkür ederek “İftar soframıza katılarak bizleri çok mutlu ettiniz” dedi.

"İftar soframıza bekliyoruz" çağrısıyla 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Ev sahibi Başkan Ali Acar ve eşi Sevgi Acar, vatandaşlarla sohbet ederek Ramazan aylarını kutladı. İftara katılanlara 3 noktada kurulan dev kazanlarda etli nohut, pilav, salata, çorba, yöresel tatlı zerde ikram edildi. Stant önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Ezanın okunmasıyla müezzin dua etti. Duanın ardından ikram edilen yemekler tasavvuf dinletisi eşliğinde yenildi.Meydana kurulan sahneden konuklara seslenen Belediye Başkanı Ali Acar, "Saygıdeğer kardeşlerim. Bu mübarek ramazan gününde bu kalabalığı bir arada görmek bizleri çok sevindirdi. Ramazan, bağışlanma ve bağışlama ayıdır. Yoğun katılım nedeniyle bazen hizmetimizde aksaklıklar yaşandı. Bunun için hepinizin affınızı rica ediyorum. İftar soframıza katılarak bizleri çok mutlu ettiniz. Hepinizin mübarek Ramazan Ayı'nı canı gönülden kutluyorum" dedi.

İftarın açılmasıyla birlikte ilk olarak tasavvuf dinletisi, ardından da sema gösterisi sunuldu. Meydandaki yabancı turistler de gösteriyi ilgiyle izledi.

 Haber okunma sayısı: 502

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER