YERLİ MALI HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

19 Aralık 2018 Çarşamba 08:24
-yerli-mali-haftasi-coskuyla-kutlandi

Şehit Ahmet Benler İlkokulu’nda, ‘Minik Yüreklerle Kültürümüze Yolculuk' projesi kapsamında ailelerinin de katıldığı bir etkinlikle Yerli Malı Haftası’nı kutladı.

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri Marmaris Şehit Ahmet Benler İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlik kapsamında öğrenci ve velileri tarafından hazırlanan yiyecekler paylaşılarak kutlandı.  Öğrencilere yerli malların üretilmesi ve kullanılması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Etkinliğe Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Hafta dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde minikler hem eğlendiler, hem de yerli malının önemini öğrendiler. Hazırlanan yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaşan minikler hoşça vakit geçirdiler. Çocuklar, etkinlikte söyledikleri şiir ve şarkıların yanı sıra oynadıkları oyunlarla yerli malının kullanımı hakkında bilgiler aldı.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, yerli malı kullanımının önemine vurgu yaparak, “ Bu etkinlikte öğretmenler, veliler ve öğrenciler tamamen yerli ürünlerle güzel hazırlıklar yapmışlar. Bu etkinlikte emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ‘yerli ve milli' sloganıyla, ülkemizin kıymetlerini değerlendirmek, yerli üretimi artırmamamız gerekiyor” dedi.Haber okunma sayısı: 569

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR