VİDANJÖRLERE TAKİP SİSTEMİ

30 Mayıs 2018 Çarşamba 09:42
-vidanjorlere-takip-sistemi

Muğla Valiliği İl Mahallî Çevre Kurulu Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş başkanlığında 4 maddelik gündemi değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıda Patolojik atık bertaraf ücretlerinin KDV dahil 10,5 lira olmasına, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan vidanjör çalışma esasları yönergesi kapsamında atıksu taşıma araçlarına takip sistemi ile Vidanjör Çalışma İzin Belgesi'nin zorunlu tutulmasına oy birliği ile karar verildi.


Sırasıyla gündem maddeleri ve alınan kararlar şöyle oldu.

İlke Atık Yönetimi San. ve Tic. Ltd. Şti.' nin talebi üzerine patolojik atıkların toplanması, taşınması ve yakılarak bertaraf edilmesi için uygulanacak Patolojik Atık Bertaraf Ücretlerinin görüşülmesi yapıldı. Buna göre ilimiz sınırları içerisinde bulunan sağlık kuruşlarından kaynaklı patolojik atıkların toplanması, taşınması ve yakılarak bertaraf edilmesi için uygulanacak Patolojik Atık Bertaraf Ücretlerinin 10.50 TL/kg + KDV olarak oy birliği ile karara bağlandı.

    Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Vidanjörlerin Çalışma Esasları Yönergesi kapsamında atıksu taşıma araçlarına takip sistemi ile Vidanjör Çalışma İzin Belgesi'nin zorunlu tutulması karara bağlandı. Böylece Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan Vidanjörlerin Çalışma Esasları Yönergesi kapsamında atıksu taşıma araçlarına takip sistemi ile Vidanjör Çalışma İzin Belgesi'nin zorunlu tutulması kararı oy birliği ile kabul edildi.

    Bodrum İlçesi Mumcular Mahallesi Çamarası mevkiinde bulunan 688053.203 m2 katı atık düzenli depolama sahası için 26.12.2017 tarih ve 213 sayılı MÇK kararı alınan alanın 860766.207 m" olarak yeniden alınması talebinin görüşülmesi yapılarak, 26.12.2017 tarih ve 213 sayılı MÇK kararı ile Bodrum İlçesi Mumcular Mahallesi Çamarası mevkiinde bulunan katı atık düzenli depolama sahası için 688053.203 m2 olarak belirlenen sahada alan artışı (kuzey cepheye doğru 220 metre) yapılarak yeni alanın 860766.207 m olarak belirlenmesine oy birliği ile kabul edildi.KARABAĞLAR YAYLASI’NDA CANLI MÜZİK

   Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından

(a) 3. Derece doğal sit alanı olarak ilan edilen Muğla Karabağlar Yaylasında bulunan işletmelerde açık ve yan açık alanlarda canlı müzik yasağının 19:00-07:00 saatleri olarak düzenlenmesi görüşüldü. Böylece 3. Derece doğal sit alanı olarak ilan edilen Muğla Karabağlar Yaylasında bulunan işletmelerde açık ve yarı açık alanlarda canlı müzik yasağının 19:00-07:00 saatleri olarak düzenlenmesi kararının, İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesine yapılan şikayetlerinde değerlendirilerek bir sonraki MÇK toplantısında karar verilmesi kararlaştırıldı.

 

NOMİNAL HOPARLÖR GÜCÜ MAKSİMUM 50 WATT OLACAK

(b) Ula İlçesi Akyaka Mahallesinde bulunan işletmelerin belediye tarafından belirlenen koşullara ( hoparlör gücünün max 50 watt sınırı ile sınırlandırılması ve işletme büyüklüğüne göre hoparlör sayısının Çevre Birimi tarafından uygun görülen adette kullanılması koşulu ile izin verileceğine dair 04/04/2018 tarih ve 38 Karar numarasıyla Meclis Kararı almıştır) uygun şekilde canlı müzik izinlerinin 1 yıl süre içerisinde düzenlenmesi ve karara uymayan işletmelerin canlı müzik izin belgelerinin iptal edilmesi talebinin görüşülmesi yapıldı. Buna göre

Ula İlçesi Akyaka Mahallesinde bulunan işletmelerde nominal hoparlör gücünün max 50 watt sınırı ile sınırlandırılması ve işletme büyüklüğüne göre hoparlör sayısının Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görülen adette kullanılması koşulu ile izin verilmesi, karar tarihinden itibaren 1 yıl uyum süresi verilmesi ve karara uymayan işletmelerin canlı müzik izin belgelerinin iptal edilmesi talebi bir sonraki MÇK toplantısında karar verilmesine.

Toplantıya katılan üyelerin oybirliği ile karar verilmiştir.

Haberin etiketleri:

VİDANJÖRLERE TAKİP SİSTEMİ


Haber okunma sayısı: 536

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER