ULUSLARARASI MARMARİS MÜZİK FESTİVALİ’NDE GERİ SAYIM BAŞLADI

10 Ekim 2018 Çarşamba 08:52
-uluslararasi-marmaris-muzik-festivalinde-geri-sayim-basladi

Marmaris Filarmoni Derneği'nce (MFD) tarafından düzenlenen 13’üncü Uluslararası Marmaris Müzik Festivali’nde geri sayım başladı. 15 Ekim-30 Ekim 2018 tarihleri arasında Netsel Marina Festival Alanı’nda gerçekleşecek olan Müzik Festivalinde hemen her gün, Klâsik, Lâtin, Pop ve Türk Müziklerimizden oluşan konserler düzenlenecek.

13. Uluslararası Marmaris Müzik Festivali’nin Marmaris Filarmoni Derneği tarafından, T.C. Kültür ve Turiz Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Setur Marinas, Netsel Marmaris Marina, Marmaris Belediyesi ve GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) işbirliği gerçekleşeceğini söyleyen  MFD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Altınöz düzenlediği basın toplantısında konserler, resim sergileri ve panellerle 15 Ekim-30 Ekim 2018 tarihleri arasında sanatla dolu dolu bir festival yaşanacağını belirtti.

  Altınöz, “ Dünyanın belki de en güzel cennet köşesi Marmaris’imizin doğal güzelliklerini kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle daha da zenginleştirmek amacı ile öncelikli olarak yerel halkımıza, hemşerilerimize hizmet etmek ve cennetimize konuk olarak gelen yabancıların güzel ve mutlu anılarla ayrılırken yeniden gelmelerine vesile olarak bir katkı da bizlerin sağlaması amacı ile bu festivali düzenlemekteyiz.

Marmaris’in uzun yıllardan bu yana gelişen kültür ve turizm potansiyeli, kent yaşamına damga vuran resmî kurumların, Belediyemizin, Sivil Toplum kuruluşlarının, bu kent sayesinde ticari kazanç sağlayan şirketlerimizin, yerel basınımızın ve kent halkının birlikte ve koordineli çalışmalarıyla kinetik bir enerjiye dönüşmüştür. 

HERGÜN KONSER20 yılı aşkın bir süreçte Marmaris Filarmoni Derneği olarak da bu çorbada bir tutam tuzumuz olursa ne mutlu bizlere...

15 Ekim-30 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Müzik Festivalinde hemen her gün, ekteki program dahilinde Klâsik, Lâtin, Pop ve Türk Müziklerimizden oluşan konserleri halkımıza ve yabancı konuklarımıza sunacağız. Festival Kapsamında,  üzerinde yaşadığımız antik Karya uygarlığı kültür ve sanatını irdeleyeceğimiz bir panel ile derneğimizin resim ve fotoğraf sanatçılarının ilginç bir sergisi ve dernek üyelerimizin el sanatları sergileri de yer alacak. Festival konserleri,  ağırlıklı olarak Netsel Marmaris Marina’da uluslararası yat yarışlarının yapılacağı alanda kurulacak olan kapalı alanda, Netsel AVM içerisinde ve hava şartları elverdiği ölçüde Marmaris Belediyemizin uygun göreceği açık alanlarda gerçekleşecek.

Diğer taraftan sponsorlarımız, festival alanında kurulacak stantlarda yöresel ürünlerini tanıtacaklar.

Uluslararası Marmaris Müzik Festivali, bu yıldan itibaren T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünce “Turkey Home” ve “Marmaris Home” tanıtım programları içeriğine alınmış ve dünyanın tüm ülkelerinde Marmaris’imizin tanıtımı ile birlikte yayınlanmaya başlanmıştır.

13. Uluslararası Marmaris Müzik Festivali’ni, T.C. Kültür ve Turiz Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Setur Marinas, Netsel Marmaris Marina, Marmaris Belediyesi ve GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) işbirliği ile Marmaris Filarmoni Derneği’nin birbirlerini  destekleyerek yaptıkları bir organizasyon olarak nitelendirmek gerekir. Gerek Yönetim Kurulu üyelerimizin gerekse derneğimizin diğer üyelerinin de görev  ve iş paylaşımları ile destekleri için teşekkürlerimi de belirtmek istiyorum. Festivalin  ülkemiz ve kentimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.Haber okunma sayısı: 774

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER