ÜLGEN MARMARİS’İN SORUNLARINI BAŞKAN ERDOĞAN’A İLETECEK

25 Eylül 2018 Salı 11:51
-ulgen-marmarisin-sorunlarini-baskan-erdogana-iletecek

Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen geçtiğimiz Netonline Tv’de canlı yayında açıklamalarda bulundu. Ülgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir ay içerisinde üç defa Marmaris’e geldiğini ve Başkan Erdoğan’ın kendisinden Marmaris’in genel sorunlarıyla ilgili kendisinden dosya istediğini anlattı.

KARACASÖĞÜT CAMİSİNİN YERİ DEĞİŞECEK

Netonline Tv’ye canlı yayın konuğu olarak katılan Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, “ Cumhurbaşkanımız bir ay içerisinde Marmaris’e üç kere geldi. Cumhurbaşkanımızla iki kere bir arya gelerek görüş alışverişinde bulunduk. Kendisiyle birlikte Karacasöğütte Cuma namazını kıldık. Cumhurbaşkanımızın caminin yanından akan suyu görünce ve halkın şikayeti üzerine burada bulunan caminin yerinin değiştirilmesi için talimat verdi.”

“BAŞKANIMIZ MARMARİS’İN GENEL SORUNLARIYLA İLGİLENDİ”

Marmaris AK Belediyecilikle tanışacak. Sayın Cumhurbaşkanımız buraya geldiğinde vatandaşlara özel vakit ayırdı onların dertlerini sorunlarını dinledi. Bizde teşkilat olarak bize ulaşan şikayetleri ilettik. Tabiî ki daha kapsamlı olarak bizden teşkilat olarak Marmaris’de ki genel sorunlarla ilgili bir dosya istedi.  Okluk’da yapılan Cumhurbaşkanlığı konutunun Marmaris’e yararlarını önümüzde ki günlerde daha net göreceğiz. Bunun Marmaris’e faydasını artık idrak etmemiz gerekir. Bir çok karalama kampanyası yapıldı. Konutu da inşaat bittikten sonra gittik gördük, söylenenler karalamadan öte değil. Konuşmamız sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız eksikler tamamlandıktan sonra gerekirse basına da açarız herkes görebilir dedi. Burası Cumhurbaşkanlığı makamına yakışır bir yer oldu.Sayın Cumhurbaşkanımız dünyaca önemli liderleri burada ağırlamayı düşünüyor, burada ağırlanacak her misafir tüm dünya basınının ilgisinin Marmaris’e yönelmesi demek” dedi.“İNŞALLAY BİZ TAŞLICAYA SUYU GETİRECEĞİZ”

Ülgen açıklamalarından ayrıca Taşlıca Mahallesindeki su sorununun aciliyetini de değinerek bu konu hakkında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bilgilendirdiğini söyledi.

Osman Ülgen, “Taşlıca’da su çalışması yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi için de “Bizi hükümet engelliyor söylemlerinin en net örneğidir. Hükümet çalışan hiçbir belediyeyi engellemez engelleyemez yasal olarak yapamaz bunu. Suyu buldunuz tuzlu çıktı olmadı. Ama devletin gücüyle inşallah biz Taşlıca’ya suyu getireceğiz” dedi.

     Gazeteci Vural Efecik tarafından 2019 Yerel seçimlerinde çok iddialı olduklarının sorulması üzerine Osman Ülgen, “ 14 yıldır Marmaris’e ne yapıldı? Meydanımız var Tansaş yıkıldı güzel bir meydan yapıldı. Peki altına neden otopark yapılmadı? Halk plajımız var şezlongları kullanamıyoruz, hizmet yok. 3 sene önce 250 bin tl’ye ihaleye verilen Erkan Işıksal Tesisleri bu sene ilginç bir ihale ile 110bin liraya tek bir şahsın katılabilmesine olanak tanınarak ihaleye verildi. Farkında mısınız vatandaşın ve çocukların ücretsiz spor yapabileceği tesislerimiz yok. İçmeler’de yaşam kıskaca alındı öyle ki banka bile yok. Arabanla Marmaris’e inemezsin park yeri yok. Dolmuşlar Büyükşehirle olan sorunlar yüzünden düzensiz, dakikalarca dolmuş bekliyorsun.”

“ÇİLEYİ VATANDAŞ ÇEKİYOR”

Büyükşehir Belediyesi ve Marmaris Belediyesinin sorunları yüzünden dolmuş problemleri olduğunu hatırlatan Vural Efecik’e “2 belediyenin sorunlu olmasının derdini vatandaş çekmemelidir. Şuan ki yönetimde ben yaptım oldu beğenen beğenir beğenmeyen de beğenmez şeklinde bir düşünce var. Esasında Marmaris’in en büyük sorunu 2004’den beri yapılan biz, siz diye halkı ikiye ayırmaktır. Teşkilatımıza yakın olan arkadaşların ötekileştirildiğine bizzat şahit oluyoruz ki umarım doğru değildir son günlerde sosyal medyada dolaşan işten çıkarılmalar bile yazıyor. 14,5 yıldır Marmaris ‘de eşitlik yok. “ dedi.

“ZAFER KAZANMIŞ BİR İLÇE BAŞKANI OLMANIN GURURUNU YAŞAYACAĞIM”

Kendisine son zamanlarda ortada dolaşan Serkan Yazıcı ve kendisinin belediye başkanlığına adaylığı sorusuna içtenlikle cevap veren İlçe Başkanı Osman Ülgen” Öncelikle Serkan Bey’e ve bu organizasyonda emeği geçen herkese burada yaşayan bir vatandaş olarak çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla verdiği destek ise gerçekten gurur vericiydi. Herkes bu organizasyonun büyüklüğünü fark etmeli Marmaris önümüzdeki senelerde etkisini görecektir. Serkan Bey’in yaptığı bu tanıtım parayla yapılabilecek işler değildir. Biz ekip olarak hedefe kitlendik ben AK Parti İlçe Başkanı olarak önümüzdeki seçimde zafer kazanmış bir İlçe Başkanı olmanın gururunu yaşamak istiyorum. Bana bu görev verildi layığıyla yaptığımıza inanıyorum. Bu Partinin hangi safhasında görev verilirse de yaparım. Biz koltuk bağımlıları değiliz koltuğa güç veriyorsam dururum koltuk bana güç veriyorsa da giderim.

“YAPILAN ANKETLER BİZE AİT DEĞİL”

Ortada dolaşan anketlerin hiç biri bize ait değil bununda bilinmesini istiyorum.  Önümüzde bir süreç var genel merkezimiz açıklamadıktan sonra bizim belediye başkanlığı konusunu konuşmamız doğru olmaz. Biz genel seçimlerden beri hiç mola vermeden çalışmaya devam ettik, ziyaretlerimize devam ediyoruz. Kadın kollarımız her yerde. Açıklanacak olan Belediye Başkan Adayımıza ön hazırlık da diyebiliriz.

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Son olarak ne eklemek istediği sorulan AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen“Bakın İl Başkanım ve ben 40 senedir Marmaris’de yaşıyoruz artık bizlerde Marmaris’li olduk. Çocuklarımız burada doğdu aşımızı ekmeğimizi burada kazanıyoruz. Önemli olan Marmaris  gerisi teferruattır. Bu seçimde ideolojik düşünmeyi bir kenara bırakalım hizmete bakalım. Biz AK Parti İlçe Teşkilatı olarak herkese kapımız açık bir derdiniz sorununuz varsa gelin yasalar ve kanunlar çerçevesinde yapabileceğimiz bir şey varsa yapalım. Bizlerle ilgili kafanızda soru işaretleri varsa gelin beraber oturup konuşalım bizlerde insanız yanlışımız olabilir saygı çerçevesinde tartışalım. Sizlerden tek isteğim var seçimlerde ideolojik düşünceyi bir kenara bırakalım yaşanabilir bir Marmaris için AK Belediyeciliği Marmaris’e hep beraber getirelim” diyerek röportajı sonlandırdı.Haber okunma sayısı: 677

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR