ÜÇ RESSAMDAN MARMARİS TEMALI SERGİ

10 Eylül 2018 Pazartesi 09:17
-uc-ressamdan-marmaris-temali-sergi

Ayşe Avcı, Merve Gezer ve Seçkin Öztürk’ün hazırladığı ve daha çok Marmaris’i anlatan resimlerin yer aldığı sergi açıldı.


Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde geçtiğimiz Cuma günü açılan resim sergisi 13 Eylül’e kadar görülebilecek. Davetliler eşliğinde yapılan kokteyl ile açılışı yapılan sergide Ayşe Avcı, Merve Gezer ve Seçkin Öztürk davetliler ile bire bir ilgilenerek resimleri hakkında bilgi verdi.

Marmaris’te doğup büyüdüğünü ifade eden Ayşe Avcı İzmir Ege Üniversitesi resim öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu ve Marmaris’te  bir böyle bir sergiyi açmanın mutluluğunu duyduğunu belirtti. Avcı, “ Marmarisli olduğum için zaten resimlerimin çoğunluğunda Marmaris temaları var. Bu resimlerin her fırça darbesinde ben babamı hatırladım. Babamı ben 15 yıl önce kaybettim. O denizi ve balıkları çok severdi. Resimlerimde de buna yer verdim” dedi.

Merve Gezer ve Seçkin Öztürk’te bu sergide Ayşe Avcıya destek olmak için burada yer aldıklarını belirtti. (Cihan ALTUT)Haber okunma sayısı: 562

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER