TOBB KADIN GİRİŞİMCİLERİN DESTEKLENMESİNİ İSTİYOR

14 Eylül 2018 Cuma 09:21
-tobb-kadin-girisimcilerin-desteklenmesini-istiyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Çalışmaları Kurulu 2. Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Başkanı Gülseren Hülya Akkaya ve kurul üyeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyaret etti.​


 

   TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu toplantısı için Ankara’da bir araya gelen üyeler toplantı öncesinde bakan Zehra Zümrüt Selçuk’u makamında ziyaret ederek tebriklerini ilettiler. Kurul çalışmaları ile ilgili olarak, önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında iş birliği geliştirmeye yönelik görüş alış verişinde bulundular.

   Daha sonra düzenlenen toplantıya TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay,  Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar ve TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Yönetim Kurulu üyesi Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyesi Ece İncekara’nın da katılımı ile TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu 2. Toplantısını 12 Eylül Çarşamba günü Ankara TOBB’da gerçekleştirdi.

  Yapılan toplantı hakkında gazetemize bilgi veren TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Yönetim Kurulu üyesi Ece İncekara, toplantıda, ilerleyen dönemlerde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında iş birliği geliştirmeye yönelik görüş alış verişinde bulunulduğunu belirtti. İncekara, “ Toplantımızda kadın girişimcilerimizin az olma sebepleri üzerinde tespitlerde bulunduk. Bu konuda kadın girişimcilerimizin desteklenmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sorun ve çözüm önerileri için raporlar sunulmasına karar verdik” dedi.

Ayrıca Kadın Çalışmaları Kurulu üyeleri tasarrufta kadın eli konulu kamu spotu hazırlık çalışmalarını yapacak.Haber okunma sayısı: 454

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER