TDH MARMARİS’TEN TANITILDI

13 Aralık 2016 Salı 08:17
-tdh-marmaristen-tanitildi

Ülkemize karşı 15 Temmuz 2016'da yapılan darbe girişiminin ardından oluşan milli bilinci, birlik ve beraberlik duygusuyla daha da güçlendirerek, toplumsal sorunlarla mücadele etmek, vatandaşların refahı ve huzuru için projeler üreterek toplumsal kalkınmayı sağlamak amacıyla kurulan Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği (TDH), tanıtım çalışmaları kapsamında Marmaris’e geldi.

Muğla bölgesinde örgütlenen Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği’nin Marmaris’te  Ege Vera Restaurant’ta düzenlediği tanıtım toplantısına Muğlalı TDH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Galitekin, Muğla Şube Başkanı Dr. Kamil Arslantaş, Muğla Şubesi yönetim kurulu ve basın mensupları katıldı.

 

TDH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Galitekin, İstanbul Beşiktaş’ta yapılan terör saldırısını lanetleyerek şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileklerinde bulundu.

Galitekin, “Alçak terör örgütleri ve destekçileri asla amaçlarına ulaşamayacak. Bu millet bir olmaktan, diri olmaktan ve tek vücut olmaktan asla vazgeçmeyecektir. Hainlere asla izin vermeyeceğiz ve teröre lanet olsun diyoruz. Ayrıca mübarek Mevlit Kandili dolayısıyla İslam Aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum” dedi. 

Toplumsal  Diriliş Hareketi Derneği olarak 15 Temmuz gecesinin yaşandığı Marmaris’in kendileri için çok önemli olduğunu dikkat çeken Galitekin, “ İlk basın toplantısında açılışımızı ve yönetimimizi burada tanıtmak istedik. 15 Temmuz gecesi hain bir başkaldırı ile karşı karşıya kaldık. Kendi askerimiz kendi vatandaşımıza silah çekti. Marmaris’te de Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele de hain bir saldırı düzenlendi. 15 Temmuz’da 254 şehi verdik. Ve 2 bin 500 vatandaşımız yaralandı. Biz burada şunu gördük ki halkın iradesinin bu oluşumlar karşısında sokağa çıktığında bu hain kalkışmaları durdurabildiğini gördük. Bizde arkadaşlarımızla birlikte bu derneği kurup, toplumumuzun daha düzenli organize halinde böyle durumlarda sokağa daha koordinasyonlu çıkabilmesini sağlayacağız. Bundan sonra toplumsal projeler düzenleyeceğiz. Bunların başında eğitimle ilgili projelerimiz ön planda. Çünkü bildiğiniz gibi eğitimden kaynaklanan eksiklikten faydalanan terör örgütü her yere yerleşmiş durumda. Bunun yanında sosyal projelerimiz kapsamında uyuşturucu ile mücadele ve şehitlerimizin ailelerine maddi ve manevi destek yapılacak. Biz istihdamla ilgili Muğlamızın içerisinde yapılacak olan tüm projelerde sivil toplum kuruluşu (STK) olarak var olacağız” dedi.

Derneğin misyonu hakkında da bilgi veren Galitekin; “toplumun her kesiminden, üreten, yöneten ve ortak hedefler etrafında birleşen insanları bir araya getirerek Türkiyenin ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamına katkı yapacak bir platform hazırlanmaktadır.

Her türlü ayrımcılığı redderek, insanlığın yarattığı evrensel değerlere sahip çıkarak, demokratik bir kültürün oluşması sürecine kendi örf, adet ve geleneklerimizle katılıyoruz. Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuzdan bugüne; ulusal güvenliğimizi, demokrasimizi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşama arzumuzu ve milli iradeyi hedef alan bu hain girişimin etkilerini kısa sürede atlatmada hükümetimize devletimize, şehit aileleri ve gazi ve ailelerine destek olmayı hedefledik.

Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine olan hangi ırka, mezhebe, dile, renge veya dünya görüşüne sahip olursa olsun bu ülkenin bir ferdi olmayı kendi için şeref kabul etmiş herkesle aynı saftayız. Hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, aynı ülkenin birlik ve beraberliğine hizmet eden farklı görüşten insanları aynı çatı altında toplamak istiyoruz. Ülkemizin gelişimine her türlü akademik çalışması ile katkıda bulunan eğitim faaliyetleri ile yarınımızın teminatıdır. Modern dünyanın çizgisinde ilerleme bilinciyle hareket eden tüm eğitimcilerle kol kola yürüyeceğiz. İç veya dış güçlerden gelen her türlü tehdide göğsümüzü siper eden, canı pahasına güvenliğimizi sağlayan, gecesini gündüzüne katıp bizleri koruyan güvenlik güçlerimizle kucaklaşacağız.  Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, ülkesinin menfaatini kişisel çıkarlarının üstünde tutan milli ticari ahlaka sahip iş adamlarımızla aynı yolda yürüyeceğiz. Ülkesi için tanklara göğsünü siper eden, kurşunlara göğüs gererek 15 Temmuz’da eşsiz bir zaferle milli iradeyi dimdik ayakta tutan bu kahraman milletin hizmetinde olmak istiyoruz.

   TDH derneğimiz içerisinde 15 Temmuzda gazi bir arkadaşımız Can Cumurcu var. Oda genel başkan yardımcısı. Çengelköy’de bu direnişe katılırken yeğeni öldürülüyor kendisinin de bacağına sıkılarak sakat bırakılıyor. Bunun yanında derneğimizde bürokratlardan, işadamlarından arkadaşlarımız var. Şuanda yaklaşık 850 üyeye ulaştık. İnşallah Marmaris’ten de katılımlar olacaktır” dedi.

     Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Bilal Ulusan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını Can Cumurcu, Cem Galitekin yapıyor. Yönetim Kurulu Üyeleri ise şöyle: Jülide İskenderoğlu,

Sanem Arıkan, Feyzullah Çiftçi, Zeyid Ali Şanlı, Hakkı İlnur Çevik, Mustafa Kağnıcıoğlu, Mehmet Bakala, Sait Koparan, Levent Ersin Orallı, Erkan Demir, Seçkin Aral, Nilüfer Yurtoğlu, Okan Yüksel ve İbrahim Acar.

Haberin etiketleri:

TDH MARMARİS’TEN TANITILDI


Haber okunma sayısı: 5165

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER