STK’lardan Başkan Ali Acar’a destek

27 Aralık 2018 Perşembe 08:25
-stklardan-baskan-ali-acara-destek

“BU BAŞARI KARŞILIKSIZ KALMAMALI” Türkiye’de belediyecilik anlamında bir çok belediyeye örnek olan Marmaris Belediyesi ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a Marmaris’te bulunan sivil toplum örgütlerinden destek geldi. Marmaris yaşayanlarından oluşan sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcileri bir araya gelerek yaklaşan yerel seçimler öncesi herhangi bir siyasi amaç gütmeden, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın başarısının karşılıksız kalmaması gerektiğini savunarak bu başarının devamlılığını istediklerini söylediler.

Marmaris’te faaliyet gösteren 70’e yakın sivil toplum örgütü Cettia Beach otelde bir araya gelerek Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın çalışmalarının Marmaris’i ivme kazandırdığını ve Marmaris’i dünya kenti haline getirdiğini ifade etti. Bu amaçla sivil toplum örgütleri adına konuşan Marmaris Kent Konseyi Başkanı Av. Necmettin Yankol, “. Marmaris'te bugünkü başarıyı karşımıza koyan, kendisinden çok daha büyük hizmetler alacağımıza inandığımız, belediyecilikte bölgemizde  "örnek" bir isim olan Ali Acar aynı zamanda ülkesine, Atatürk ilkelerine, bayrağına bağlı önemli bir yöneticidir. Bizler bu başarının karşılıksız kalmaması gerektiğini ve devamlılığına inanıyoruz. Çok geç olmadan da fikrimizi tüm kamuoyuyla ve ilçemizin kaderini belirleyecek siyasi yetkililerle paylaşmak istiyoruz” dedi.

 

“YEREL SEÇİMLER MARMARİS İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Av. Necmettin Yankol’un açıklaması şöyle:“Yaklaşan yerel seçimler ülkemizin her yanı için olduğu kadar Cennet Marmaris'imiz için de çok büyük önem taşımaktadır. Marmaris yaşayanlarını temsil eden Sivil Toplum Örgütleri olarak bunun farkındayız.

Genel anlamda bir turizm kenti olan ve ekonomisini bu sektöre dayandıran ilçemiz, bu zor ve hassas sektör kadar sahip olduğu doğal güzelliği ve sağlıklı yaşam şartlarıyla da son yıllarda adından sıkça söz ettirmektedir. Yalnızca ülkemizden değil,  Dünyanın dört bir tarafından insanlar Marmaris'te yaşamanın değerini anlamakta ve bu nedenle ilçemiz yüksek oranda göç almaktadır.

“KENTİMİZİ ADIM ADIM BUGÜNLERE TAŞIYAN SAYIN ALİ ACAR’DIR”

Temizliği, düzeni, altyapısı, içme suyu barajı, yeşil alanları, çağdaş sosyal tesisleri, doğanın korunmasına verdiği önemi, insan ve hayvan sevgisi, trafikte yayaya saygısı, amatör sporlara desteği, yaşam alanlarının sürekli artan niteliği ve turizm sektöründeki yenilikçi uygulamalar ile Marmaris'in bugünkü konumuna gelmesi kolay olmamıştır. Bu işin arkasında bir başa hikâyesi bulunmaktadır. Bu başarı hikâyesini yaratanlar da Marmaris halkıyla birlikte kenti yöneten, halkımızın ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verebilen Marmaris Belediyesi yönetimidir. Bu ekibin başı da kararlı şekilde devrim niteliğinde kararlar alarak zor bir süre geçiren ama kentimizi adım adım bugünlere taşıyan Sayın Ali Acar'dır.

“BU BAŞARI KARŞILIKSIZ KALMAMALI”

Bizler, kent yaşayanlarından oluşan sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcileri olarak herhangi bir siyasi amaç gütmeden, yalnızca bu "başarı"nın karşılıksız kalmaması gerektiğini ve devamlılığına inanıyoruz. Çok geç olmadan da fikrimizi tüm kamuoyuyla ve ilçemizin kaderini belirleyecek siyasi yetkililerle paylaşmak istiyoruz.

“ALİ ACAR’DAN ÇOK DAHA BÜYÜK HİZMETLER ALACAĞIZ”

Kentleri yönetmek zor bir iştir. Ancak, Dünya markası olmuş turizm kentlerini birçok hassas dengeyi koruyarak düzen içerisinde yönetmek daha da zordur. Marmaris'te bugünkü başarıyı karşımıza koyan, kendisinden çok daha büyük hizmetler alacağımıza inandığımız, belediyecilikte bölgemizde  "örnek" bir isim olan Ali Acar aynı zamanda ülkesine, Atatürk ilkelerine, bayrağına bağlı önemli bir yöneticidir.

Burada 70 imzası bulunan STK ve meslek örgütü temsilcileri olarak bu konudaki duyarlılığımızın bilinmesini, daha da önemlisi dikkate alınmasını ilgili tüm kurum ve kişilerden önemle rica ediyoruz. En büyük isteğimiz her geçen gün çok daha iyi yerlere yürüyen Marmaris'in ivme kaybetmemesidir” dedi.Haber okunma sayısı: 470

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR