Serkan Yazıcı

SORUNLAR GARAJI

09 Şubat 2018 Cuma 08:20
-sorunlar-garaji

Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Marmaris Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sorun bitmiyor. Sivil araç girişine izin verilmeyen terminalde vatandaşlar adeta isyanda.

Büyükşehir yasası ile Marmaris Belediyesi’nden Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçen Marmaris otogarında sorun yumağı büyüyor. Fiziksel özellikleri ile genel garaj kurallarının uygulanamayacağı bu alana konan kurallar maalesef yolcuları ve otobüs taşımacılığı yapan şirket görevlilerini zor durumda bırakıyor.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış ayında vatandaşlar adeta isyanda. Araç girişine izin verilmeyen otogarda vatandaşlar şehirler arası gideceği otobüse bine bilmek için yağmurlu ve soğuk havada yaklaşık 300 metre yürümek zorunda bırakılıyor. Ellerinde valizleriyle zor anlar yaşayan vatandaşlar bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini savunuyor.

Girişte sivil araç park alanı olarak ayrılan alan ile otobüsler arasındaki mesafe çok uzak olduğu için bagajı ile gelenler, yaşlılar, engelliler hamileler ve çocuklu aileler de büyük zorluklarla otobüslerine ulaşıyor. 

 

KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE İZİN VERİLEBİLİR

Marmaris Manşet Gazetesi olarak, Muğla Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya koyduğu bu sistemi bir an önce düzeltip, garaj içerisine sadece indirme ve bindirme maksatlı olarak kısa süreli kontrollü bir şekilde içeriye girmesini sağlayacak yeni bir uygulama yapmasını öneriyoruz. Bu konuda yüzlerce vatandaş şikayetini sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışıyor.

Haberin etiketleri:

SORUNLAR GARAJI


Haber okunma sayısı: 837

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER