SATRANÇIN USTALARI MARMARİS'TE BULUŞTU

31 Temmuz 2018 Salı 09:23
-satrancin-ustalari-marmariste-bulustu

Türkiye’nin dört bir köşesinden yüzlerce kişinin katıldığı "Geleneksel 2. Marmaris 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Elo Satranç Turnuvası" düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Direktörlüğünü Barış Öztürk'ün, Düzenleme Kurulu Başkanlığını ise Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl’ün üstlendiği turnuva 27-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Marmaris İçmeler 15 Temmuz Şehitler Kampüsü Salonunda İstanbul, Ankara, Eskişehir, Trabzon, Adıyaman, Mersin, Antalya, Burdur, Denizli, Aydın, İzmir, Muğla ve Kıbrıs’tan 256 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Zekeriya Bingöl, Muğla TSF İl Temsilcisi A.Murat Yenici ve Turnuva Başhakemi Barış Öztürk tarafından verildi.

"ÇOCUKLARA VERİLECEK EN GÜZEL HEDİYE SATRANÇ"

Ödül töreninin açılışında konuşan İl Müdürü Serkan Öçalmaz şunları söyledi; "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Marmaris'te satranç turnuvasına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duymaktayız. Bu hain darbe girişiminin 2. yılında bugünü unutmamak ve unutturmamak adına ciddi organizasyonlar gerçekleştirdik. 12 branşta 5000 sporcunun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonların sonuncusu olan satranç turnuvamızı da siz değerli sporcularımız ve velilerimizin katılımıyla icra ettik. Satranç önem verdiğimiz branşların başında gelmektedir. Hepimizin bildiği gibi çocuklarımızın muhakeme yeteneğini geliştiren, zeka unsurunu ön planda tutan ve sabrı öğreten haddi zatında baktığımız zaman oyundan çok hayatın içerisinde hayatı öğreten, hayatın ta kendisi olan bir branştır. Dolayısıyla bu noktada evlerde nasıl çocuklarımıza okuma saatleri yapıyorsak ebeveynler olarak mutlaka satranç saatleri yaparak onları geliştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediyelerden birinin satranç takımı olduğunu belirtmek istiyorum. Bu vesileyle tüm sporcularımıza, velilerimize ve turnuvada emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum." dedi. 

MSKÜ İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Turnuva Düzenleme Kurulu Başkanı olan Zekeriya Bingöl ödül töreninde yapmış olduğu açıklamada; Turnuvamız, güzel bir ortamda nezih insanların yarıştığı güzel bir mücadeleye sahne olmuştur.  Bu bir turnuvadır kazanmakta vardır kaybetmekte. Ama satrancın kaybedeni olmaz, bugün kaybedip yarın kazana bilirsiniz. O hain saldırının gerçekleştiği 15 Temmuz gecesinde ve Cumhuriyetimiz için, vatanımız için memleketin her köşesinde şehit düşenlere, gazilerimize ve tüm bu kahramanların ailelerine minnet ve şükranlarımı sunar, hepinizi katıldığınız için en içten duygularımla teşekkür ediyorum.

Bu Turnuva üç gün sürdü ama hazırlıkları neredeyse bir aydır devam etti. Ben bu turnuvaya emek veren başta Turnuva Direktörü Barış Öztürk’e, Muğla Santranç İl Temsilciliğine, Muğla Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada böyle güzel Turnuvalar yapamaya devam edeceğiz dedi.

Ödül alan sporcular;

A Kategorisi: 1.    Murat YELLİGEDİK- 2. Yakup ERYİĞİT- 3. Irmak SİPAHİOĞLU

En İyi Kadın Sporcu: 1.Ceylin TİKVEŞLİ - 2.Nehir TOKAT - 3. Nino KALAYCI

B Kategorisi: 1.    Koray Ibrahım ATABEY - 2. Haldun AKSEL - 3. Mert Can SEVİG

En İyi Kadın Sporcu: 1.Sudenaz YALÇIN -  2.Beren UNAL - 3. Gülin DÖNMEZ

C Kategorisi: 1.Ege ÇOBAN -  2.Muhammed Giray AVCI - 3. Ömer Mete İŞLER

En İyi Kadın Sporcu: 1.Nilsu CANFES - 2. Zeynep Naz BOZYEL

D Kategorisi: 1.Ömer Efe TOPÇU - 2. Ediz Tan AYTAN - 3.Efe Altay TURKMEN

En İyi Kadın Sporcu: 1.Melisa Eylül TATLICIOĞLU 2.Deniz Ela GURZ 3.Nehir GÜRBÜZHaber okunma sayısı: 1096

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER