ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLER MARMARİS’TE

11 Temmuz 2019 Perşembe 10:50
-sanliurfali--ogrenciler-marmariste

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan ve maddi durumu iyi olmayan 46 öğrenci Üreten Çocuklar Akademisi Derneği tarafından hayata geçirilen “Gülen Yüzler Projesi” kapsamında Marmaris’e geldi.

    Önemli misafirlerini ağırlayan Marmaris, Üreten Çocuklar Akademisi Derneği tarafından hayata geçirilen “Gülen Yüzler Projesi” kapsamında, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yaşayan ve maddi durumu iyi olmayan 46 öğrenci Marmaris’e geldi. Marmaris’te bilim kampına katılan öğrenciler geride kalan zamanlarında su parklarında zamanını geçiriyor. 46 Öğrenci geçtiğimiz gün ise şehir turu yapıp Marmaris’i yakından tanıma fırsatı buldu. Dernek yetkilileri ve öğretmenler gözetiminde ilk defa gördükleri su parkında bulunan oyun parkını kullanan öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve AK Parti Marmaris İlçe Başkan Yardımcısı Ayşegül Mungan’da Şanlıurfa’dan gelen çocuklarla bir araya geldi.

Üreten Çocuklar Akademisi Derneği Başkanı Mehmet Doğan etkinlik hakkında  bilgi vererek Marmaris’te öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Doğan, “  “Şanlıufa’dan gelen 46 dezavantajlı öğrencimizi Marmaris’te ağırlıyoruz. Onlarla burada bilim, zeka oyunları, teknoloji, doğa sporları gibi etkinlikler yapıyoruz. Aynı zamanda 46 öğrenciyi Marmaris’te gezdirip tanıtıyoruz. Bugünkü programımızda su parkı etkinliğimiz var, daha sonra öğrencilerimizi Marmaris’in eski sokaklarında gezdireceğiz. Kapurcuk'ta Marmaris'in yerel tatlarını tadacaklar.” dedi.  Doyasıya bir gün geçiren Şanlıurfalı öğrenciler, Marmaris’i çok beğendiklerini söyledi.Haber okunma sayısı: 227

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER