MANŞET

Sanatçılar Marmaris’i keşfe çıktı

13 Mart 2018 Salı 09:42
-sanatcilar-marmarisi-kesfe-cikti

13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali bünyesinde gerçekleşen “Kadın ve Yaşam” konulu karma güzel sanatlar sergisine katılan Bienalİzmir Sanatçıları, çevre gezisine çıktılar.


 

İlk gün Marmaris Ticaret Odası tarafından bölgeye kazandırılan Osmaniye Bal Evi’ni ziyaret eden sanatçılar burada izledikleri “Arının Dünyası” adlı belgesel filmle arının gizemli dünyası hakkında birçok yeni şey öğrendiklerini açıklayarak “Bundan sonraki sergimizde esin kaynağımız İlham Arıları olacak” dediler.

Marmaris yerel lezzetlerinin sunulduğu köy kahvaltısına bayılan sanatçılar, Bayır’daki anıt ağaçlar ve tarihi zeytinyağı fabrikasının ardından Turgut Şelalesi’ni gezdiler.

Ressam Necdet Öksüz ve Dr. Dilek Pekiner tarafından açılan, Turgut Köyü girişinde bulunan Zeytuni Lezzet Evi ve Sanat Çiftliğindeki Sanat Sofrasına konuk olan sanatçılar burada  yemek sonrası şömine başı  sanat sohbetinde ülkemiz ve sanat konusundaki görüşlerini paylaştılar. Gün sonunda bölgenin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade eden sanatçılar, fotoğraflarla belgeledikleri bu güzelliklerin önümüzdeki günlerde tuvallerinde yer alacağını ve yaz sezonunda burada bir resim çalıştayı düzenleyeceklerini açıklayarak “Ne mutlu size ancak rüyalarda görülebilecek bir yerde yaşıyorsunuz” dediler.

Festival sözcüsü Orsel Sonat, 13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinin  07 - 17 Mart 2018 tarihleri arasında Romance Hotel / Marmaris adresinde hergün saat 11.00 -19.00 arası etkinliklerle devam ettiğini belirterek, “Ufuk açan söyleşilerimize katılınız, sergilerimizi muhakkak ziyaret ediniz” dedi.Haber okunma sayısı: 524

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER