MANŞET

Parklar ‘güven’de

09 Mart 2018 Cuma 09:44
-parklar-guvende

Marmaris Belediyesi’nin bir süredir üzerinde çalıştığı çocuk parklarındaki güvenlik kamera sistemi uygulanmaya başladı. Kameralar, anne babaların çocuklarını, parklarda daha güven içinde oynatabilmesini sağlamanın yanısıra, yaz aylarında yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek bir takım olumsuzluklara karşı da caydırıcı olacak.

Parklara konulan ve konulacak güvenlik kameralarına ilişkin Belediye’den yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Böylece minik öğrencilerin geçtiğimiz günlerde Başkan Acar’dan parklara güvenlik kamerası takılması isteği de yerine gelmiş oldu. Yakın zamanda güvenlik kameraları Marmaris’teki tüm parklardaki yerlerini alacak.

Zabıta ve özel güvenlik ekipleri parkları 7 gün 24 saat süreyle izleyecek. İmkanlar doğrultusunda oluşturulacak ağ altyapısı ile belediye web sayfasından da vatandaşlarımız parkları takip edebilecek. Ayrıca oyuncaklara zarar verenler de anında tespit edilerek polise bildirilecek.

 

Çalışmayla ilgili bilgi veren Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, çocuk parklarıyla ilgili hassas bir noktaya daha değinerek, hayvan sahiplerinden destek istedi. Evcil hayvanların bazı ihtiyaçlarını gidermeleri için parklarda gezdirilmesi konusunda çok şikayet aldıklarını belirten Kirt, toplum sağlığı ve hijyen açısından bu konuda vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Hassas Marmaris halkının bu konuda bundan sonra daha dikkatli olacaklarına inandıklarını ifade eden Kirt, “Çocuklarımız oynadığı parklara hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

 

Haberin etiketleri:

Parklar ‘güven’de


Haber okunma sayısı: 362

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER