ÖRNEK VATANDAŞ ÖRNEK HASTANE

25 Aralık 2018 Salı 08:47
-ornek-vatandas-ornek-hastane

Hacı Ali Rıza Alper adlı vatandaşın yaklaşık 750 bin liralık bağışıyla Marmaris Devlet Hastanesi’nin acil servisi 1’inci seviyeye çıkarıldı, 112 Acil Sevisi Ambulansı filosuna da bir yenisi daha katıldı. Yenilenen acil servisinin hastaneye ‘sınıf’ atlatacağı belirtilirken, Muğla Valisi Esengül Civelek, “İyi ki varsınız” dediği hayırsever vatandaşlara müteşekkir olduklarını kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Yenilenen acil servisimiz ve ambulansımızla vatandaşlarımıza daha etkin, daha verimli, daha kaliteli sağlık hizmeti sunulacaktır”

Hayırsever Ali Rıza Alper’in rahmetli eşi Çoban Ayşe anısına bağışladığı 112 Acil Servis Ambulansı teslim töreni ve Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisi açılış töreni yapıldı. 

Günde yaklaşık 2 bini aşkın hastanın muayene edildiği Marmaris Devlet Hastanesi’nin 112 Acil Servis bölümü, hayırsever Ali Rıza Alper tarafından merhume eşi Çoban Ayşe adına yenilendi. Ayrıca tam donanımlı 112 Acil Servis Ambulansı bağışında bulundu. Böylece Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisi, röntgen ve kan alma birimleri tamamen yenilendi. Standarda uygun olarak yeşil,sarı ve kırmızı alanlar oluşturuldu.

 

Geçtiğimiz gün yapılan 112 Acil Servis Ambulansı teslim töreni ve Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisi açılış törenine Muğla Valisi Esengül Civelek,  Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Hayırsever Ali Rıza Alper yakınları ve  kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. 

Açılışta hastane hakkında bilgi veren Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Mutlu Arıcı, Marmaris Devlet Hastanesi’nin 1955 yılında 10 yataklı olarak yapıldığını daha sonra 1979’da 25 yataklı olarak hizmet verdiğini ardından 2012 yılında acil servisin yapılan tadilat ile 12 yataklı acil servis  olarak hizmet verdiğini ve hastanenin şuanda 3 binada 95 yataklı 525 kişi ile çalışan büyük bir aile olduklarını belirtti.

Arıcı, “ Gün geçtikçe talepler arttıkça bizde eklemelere gittik. 2012 yılında Hayırsever Doğan Tugay’ın yenilediği Acil Servisimiz tekrar yetersiz duruma gelmişti. Sağolsun hayırseverimiz hacı Ali Rıza amcamız sayesinde bugün yeniden acil servisimiz yenilendi. Hayırseverimiz 500 bin lira hibe ve 250 bin lira tam donanımlı ambulans bağışında bulundu. Bu sayede Acil servisimiz şuan 27 yataklı olarak hizmet veriyor.

ARICI : B SINIFI HASTANE OLMAK İÇİN BAŞVURACAĞIZ

Bu yenilenmenin ardından acil servisimiz geçen hafta denetimden geçti. Bizim hastanemiz C sınıfı bir hastane bunun için üç kriter gerekiyordu. Bu kriterlerden bir tanesi acil servisimizin 2’nci seviye olması gerekiyordu. Biz Ali Rıza amcanın katkısıyla acil servisimizi 1’inci seviyeye getirdik. Bu denetimden yüzde 99 geçeceğiz ve B sınıfı hastane olacağız” dedi.

“HASTANEMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’da yaptığı konuşmasında çok anlamlı bir etkinlikte bir araya geldiklerini belirterek, “ Vatandaşlarımız inşallah hayırseverimiz Hacı Ali Rıza amca sayesinde çok daha iyi hizmet alacaktır. Rabbim bu hayrınızı kabul eylesin. Rabbim sizi cennetinde kavuştursun diyorum. Ayrıca şahsım, hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız adına da ayrıyeten çok teşekkür ediyorum. Hastanemizin C sınıfından B sınıfına geçişi için bizlerde milletvekilleri olarak bu süreci takip edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

“SİZLERE MÜTEŞEKKİRİZ”

Daha sonra açılışta konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “ Bugün Marmaris Devlet hastanemizde çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Bilindiği üzere hastanemizin acil servisi 2012 yılında yine değerli hayırseverimiz işadamımız Doğan Tugay’ın katkıları ile merhum Naim Tugay’ın adına yenilenmiştir. Bugün günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere değerli hayırseverimiz Hacı Ali Rıza Alper beyefendinin rahmetli eşi Çoban Ayşe adına Acil servisimiz bir kez daha yenilenmiş yine değerli hayırseverimiz tarafından tam donanımlı 112 Acil Servis Ambulansı bağışlanmıştır. Rabbim gerek bir önceki yenilemeyi gerçekleştiren değerli hayırseverimizin bağışını gerekse hacı amcamızın bağışını en güzel şekliyle kabul eylesin. Sizlere müteşekkiriz. İyi ki varsınız. Yenilenen acil servisimiz ve ambulansımızla vatandaşlarımıza daha etkin, daha verimli, daha kaliteli sağlık hizmeti sunulacaktır. Acil Servisimiz’de ambulansımızda hayırlı uğurlu olsun” dedi.

    Konuşmaların ardından 112 acil ambulans teslim töreni yapıldı. Daha sonra  yenilenen Acil Servis’i kesilen kurdeleyle hizmete girdi.

Protokol üyeleri kurdele kesiminin ardından hep birlikte Acil Servisi gezdi. Protokole Başhekim Ahmet Mutlu Arıcı eşlik ederek yapılan yenilikler hakkında bilgi verdi.

BAĞIŞÇILARIN İSMİ YAŞATILIYOR

Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisinde bağışçıların ismi yaşatılıyor. Şuana kadar Marmaris Devlet Hastanesine katkı koyan değerli hayırseverlerin isimleri acil serviste yer alıyor.

Marmaris Devlet Hastanesi’ne yapılan hayırsever destekleri şöyle. Devlet Hastanesinin yemekhanesi 2014 yılında Yaylalı Ailesi tarafından merhume Sergül Yaylalı adına yapıldı. Kardiyoloji merkezi 2011 yılında merhum Hacı Bayram Yılmaz tarafından eşi  merhume Hacı Sultan Yılmaz adına yapıldı. Laboratuar 2012 yılında merhum Tuna Hetman tarafından yenilenerek büyütüldü. Acil Servisi 2012 yılında işadamı Doğan Tugay tarafından merhum Naim Tugay adına yenilenerek büyütülmüştür. 2018 yılında da hastane acil servisi, röntgen ve kan alma birimleri Hacı Ali Rıza Alper tarafından eşi merhuma Çoban Ayşe adına yenilendi.

  Personeliyle 217 yaşlı ve engelliye evine sağlık götürdüğü  öğrenilen Marmaris Devlet Hastanesi’nde günde 2 bini aşkın hastaya hizmet veriliyor. 54 uzman doktor, 15 pratisyen, 8 diş hekimi olmak üzere 540 personeli bulunan kurum, Türkiye,’;deki en iyi ilçe hastanelerinden biri olarak gösteriliyor, ‘örnek’ teşkil etmesi gerektiği ifade ediliyor.
CİHAN ALTUT

Haberin etiketleri:

ÖRNEK VATANDAŞ ÖRNEK HASTANE


Haber okunma sayısı: 638

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR