OKULLARDA GÜVENLİK SORUNLARI ELE ALINDI

12 Eylül 2018 Çarşamba 09:12
-okullarda-guvenlik-sorunlari-ele-alindi

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel başkanlığında, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından muhtarlara, okul müdürlerine, okul aile birliği başkanlarına, rehber öğretmenlere ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri" konulu toplantı yapıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okullarda ve okul çevresinde öğrencilerin güvenliği konusunda alınacak önlemler ve yapılması gereken işlemler hakkında bilgilerin verildiği "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri" toplantısına Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Metin Ercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, rehber öğretmenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

YÜKSEL: KURUMLAR ARASI KOORDİNASYONU ARTTIRACAĞIZ

Yapılan toplantıya başkanlık eden Marmaris Kaymakamı Calalettin Yüksel, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte kurumlarımız arasında koordinasyonlu bir şekilde çalışma yapılarak öğrencilerin eğitim öğretim yılını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti. Yüksel, " Bugüne kadar kurumlarımız her zaman koordinasyon içerisinde oldular. Bundan sonrada kurumlar arasında koordinasyonumuzu daha da arttırarak çalışmalarımızı daha etkili hale getireceğiz. Bu nedenle emniyet ve jandarma ekiplerimiz yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verecek" dedi.

KURA USULÜ KARARA BAĞLANACAK

Yapılan bilgilendirme sunumunun ardında katılımcıların soruları ilgili kurum müdürleri tarafından cevaplandı.  Ayrıca okullarda bazı sınıfların 40 kişiye bazı sınıfların da 20'lerde kaldığı ve öğretmen seçme işlemlerinin yapıldığı konusu bir rehber öğretmen tarafından gündeme getirildi.

Buna göre bazı okullarda kura yönteminin çiğnenerek velilerin öğretmen seçtiği hal böyle olunca bazı sınıfların kontenjanın üzerine çıktığı öğrenildi. Bu konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, "Tüm velilerin kıymetli bizim için kıymetli. Her çocuğumuz da bizim için özel ve güzel. Bizler tüm çocuklarımızın eşit şartlarda eğitim almasını istiyoruz. Ancak bazı okullarda sınıflarda artış olduğunu öğrendik. Bu sınıflardaki kalabalıklığı yeniden kura çekerek çözüme kavuşturacağız. Ben Evren Paşa İlköğretim Okulumuza teşekkür ediyorum. Kura çekerek sorunsuz bir şekilde bu işi başardılar. Kura usulünü bundan böyle karara bağlamayı düşünüyoruz. Okullarımızdaki kalabalık olan sınıflarda dengeli bir dağılım olsun istiyoruz. Öğrencilerimizi kura usulüyle alalım. Henüz sene başındayız. Geç kalmış değiliz. Amacımız çocuklarımızın rahat nefes alması ve eşit eğitim almasıdır. Sorunumuz ortak çözümü bizde. Bu konuda rehber öğretmenlerimizden de destek bekliyoruz" dedi.Haber okunma sayısı: 660

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER