OKTAY BAŞKANA SEVGİ SELİ

01 Nisan 2019 Pazartesi 14:13
-oktay-baskana-sevgi-seli

Partilerin iki aydır gerçekleştirdiği yoğun seçim çalışmaları sonrasında Pazar günü yapılan 2019 Mahalli İdareler seçimi sonrasında CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay Marmaris’in yeni belediye başkanı olarak seçildi. Pazar akşamı yaklaşık sonuçların belli olmasının ardından Mehmet Oktay’ın seçim bürosu bayram yerine döndü. Burada yoğun kalabalık olması dolayısıyla coşku 19 Mayıs Meydanı’na taşındı. Yarım saate binlerce kişinin doldurduğu meydanda vatandaşlara seslenen Millet ittifakı CHP Adayı Mehmet Oktay konuşmasında ortak akıldan ve kimseye karşı kin ve nefret duymayacağını söyledi.

“MARMARİS’TE HUZUR HAKİM OLMUŞTUR”

19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda binlerce kalabalığa seslenen Başkan Oktay’ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

“Seçim süreci boyunca sürekli ortak akılla hareket etmemiz gerektiğini savunmuştum. Bugün itibari ile Marmaris’te huzur hakim olmuştur. Benim adaylığımın netleşmesinin üzerinden iki ay gibi bir zaman geçti. Ama diğer adayın benden daha önce başlamalarından dolayı avantajlılardı. Ancak bizim en büyük avantajımız genç ve dinamik olmamızdı. İlk günlerde vatandaşlarımız bizim geride başladığımızı düşündü ama biz gençliğimizle ve azmimizle aradaki farkı kapattık ve aştık. İki ay demokratik ortamda yarışımızı yaptık ve kazandık.

      Oktay’ın konuşması vatandaşların, “Marmaris seninle guru duyuyor”, Marmaris’e yakışan Mehmet Başkan” sloganları ile sık sık kesildi.“EN UFAK BİR AYRIŞTIRMAYI BİZİM DÖNEMİMİZDE KİMSE YAŞAMAYACAK”

      Ben buradan Marmaris’te bu yarışa katılan diğer iki aday arkadaşıma da sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Benden yana şahsım adına bu süreçten sonra ben görevdeyken hiçbir şekilde onlara karşı kinim ve nefretim olmayacaktır. Buradan hepinizin huzurunda buna söz veriyorum. Aynı şekilde diğer rakiplerimize oy veren ve tüm Marmarisli vatandaşlarım arasında en ufak bir ayrıştırmayı bizim dönemimizde kimse yaşamayacak. Ayrıştırma, ötekileştirme diye bir şey bizde yok. Biz bundan sonra geçmişteki hatalardan derslerimizi aldık ve önümüze bakmaya devam edeceğiz. Marmaris’i hep birlikte oy versin veya vermesin el birliği ile daha ileriye hep birlikte taşıyacağız. Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum” dedi.

“BUNDAN SONRA KAVGAYA YER YOK”

 Daha sonra söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, vatandaşların coşkulu kutlamalarını istinaden sağ duyu çağrısında bulunarak şöyle konuştu.

“ Bir buçuk aydır yaptığımız  yoğun çalışmaların ardından bomboş bir ilçeyi sizlerin desteği ile aldık ve bunu hep birlikte başarmanın keyfini yaşıyoruz. Bunun için tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu aşamadan sonra Marmaris’te artık huzur ve herkesin birbirine sevgi ile baktığı hoşgörülü bir Marmaris’te yaşamak istiyoruz. Hepimiz bunu yapmak için çapa göstereceğiz. Bundan sonra kavgaya yer yok. Marmaris’in köklerinde geçmişten bugüne kavga yoktur. Hep sevgi ve hoşgörü vardır. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Marmaris’in hepinizi kucaklayacağını emin olunuz. Destek olan veya olmayan bütün Marmarislilere sevgilerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz”

Konuşmaların ardından vatandaşlarla buluşacağını söyleyen Mehmet Oktay, binlerce kalabalığın arasına girerek vatandaşlarla fotoğraf çekildi. Adeta sevgi selinin yaşandığı meydanda partililer izdiham yaşanmaması için yoğun çaba gösterdi.
HABER: CİHAN ALTUT

Haberin etiketleri:

OKTAY BAŞKANA SEVGİ SELİ


Haber okunma sayısı: 516

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR