MUĞLA’DA DEVRİM OLACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 10:24
-muglada-devrim-olacak

Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Adayı Ali Acar’ın Bozburun Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı’nın v e binlerce kişinin katılımıyla mitinge dönüşen bir törenle açıldı.

Törende ‘Halkın İttifakı’ olarak adlandırılan Ali Acar ve Behçet Saatcı birer konuşma yaptı. Başkan Ali Acar, törende vatandaşlara şöyle seslendi:  “15 yıl boyunca bana onurun şerefin en iyisini yaşatan paha biçilmez değerler veren sizlerle kucaklaşma imkanı veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler yaşadığımız bu coğrafyada hepimiz onur,  haysiyet, şeref, erdem gibi kavramlarla hayatımızı iç içe sürürdük. Vefasızlığa sadakatsizliğe ihanete kesinlikle tahammülümüz olmadı olmayacak. Hepinize minnet ve vefa borcum var. Dayatma ile bir şey olmuyor korkuyla da hiç bir şey olmuyor. Bu gönül bağı. Bu memleket sevgisi vatan sevgisi insan sevgisi. Bunu kimsenin koparmasının gücü yok”

Ali Acar, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Marmaris’e davet ederek özel miting yaptırdıklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Marmaris farklı şekilde onurlandırılıyor. CHP genel başkanını Marmaris’e getirip miting yaptırıyorlar. Bugün seçim kampanyasında CHP genel başkanı ve üst düzey toplantılar yaparken, bir yandan özel bölgelerde miting yaparken Muğla’ya getirilen genel başkan seçim kampanyası çerçevesinde Marmaris’e almalarının farklı gerekçeleri var. Marmaris’in ne kadar kıymetli değerli ve özel olduğunu ve her şeyin ötesinde Marmarislinin gücünün ne olduğunu gayet iyi biliyorlar.  Bu sizin sayenizde oldu.”

KİMSENİN ADAMI OLMADIK

Başkan Ali Acar, konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:  “Vefasızlık adaletsizlik haksızlık üzerine kurulan bir anlayış yok olmaya mahkumdur. Aday belirlemede sürecinde yapılan adil olmayan demokrasi ile örtüşmeyen süreçte istediler ki Marmaris’in düzenini huzurunu marka değerini yaratmış olan şahsim ve ekibimi bu durumdan bypass ettiler. Çok ciddi kampanya yönettiler.  Kişisel egolarını ve beklentilerini çıkar ve menfaat ilişkilerini karşısında bir set gibi duran belediye başkanı Ali Acar’ı görüp partisinden kopardılar helali hoş olsun. Bu seçim yerel seçim,  bu seçim yönetici secimi. Birilerinin yöneteceği belediye başkanını seçmeyeceksiniz. Kimsenin adamı olmadık. Sadakatımızı ve saygımızı yıllar boyu her zaman koruduk. Ama bizde adil davranılmasını ve insan yerine konulmayı bekledik. Hakkımız bekledik ama Buna rağmen ellerinin tersi ile bizi ittiler. Allah büyük yapan bulur. Bunu göstereceğiz.31 Marta bunu göstereceğiz.”DERTLERİ MARMARİS’İ ELE GEÇİRMEK

“Secim kampanyaları başladı. Siyasi parti reklamları dün itibarı ile kaldırıldı. Burada devleti yönetenlerle CHP’nin atanmış ekibinin birlikte organize ettiği düzen var. İkisini de dertleri Ali Acar ve ekibini yok edelim ve Marmaris’i ele geçirelim. Kimisi büyük rantlar peşinde ve kimisinin küçük beklentileri var. Talan edelim diye uğraşıyorlar. Ama bunu yedirmez buranın insanı avuçlarını yalarlar. İşini doğru yapan herkesin başımızın üstünde yeri var. Buranın bir tek ağacını bile korumak bizim namus borcumuz. Bunu 15 yıl öncede söyledik. Şimdide söylüyoruz bu memleketi kimseye yem etmeyeceğiz”

Beni şimdi kim cezalandırdı.

BENİ KİM CEZALANDIRDI?

“7 yıl önce aday olmadan önce söyledik. Söz verdik ve yaptık.  Tansaş binasını yıkıp yerine meydan yapınca açılışını Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber yaptık. O günkü konuşması kulağımdan gitmiyor. ‘Bu Ali Başkan var ya bu Ali Başkan. AVM yıkıp da yerine meydan yapan tek belediye başkanıdır’ diye bizden övgü ile bahsetti. Sonra da ‘Rant varken avanta varken esprili şekilde dedi ki ne işin var meydan yapıyorsun’ dedi. Hatta ‘Bakın bu Ali Acar’ı bu iktidar cezalandırır’ dedi. Peki şimdi bu cezalandırmayı kim yaptı. CHP genel başkanı ve sözünden çıkamadığı 5-6 siyasetçi ile beraber yaptılar. Bu ihanete demokrasi dışı harekete seyirci kalmamız mümkün değil. Bugün bizim mitingimiz bilindiği için onlarda 19 Mayıs Meydanı’nda miting yaptılar”

MUĞLA’DA BİR DEVRİM OLACAK

 “Büyükşehir 5 yıl boyunca buraya ızdırap çektirdi. Hiç kimse hizmet alamadı. Onca arabayı buraya getireceğine millete hizmet etsen daha iyi olmaz mı? Yöneticinin asli görevi hizmet etmektir. Ali Acar üç dönem görev yaptı. Bu onuru yaşadı. Gördüm ki, tehlike bitmiyor ve daha büyük oynamaya başladılar. CHP gibi mensubu olduğumuz güçlü partimizden bizi bypass ettiler.  Ali Acar’ın paçasından çekip aday göstermeyerek. İster AKP ister CHP alsın deyip çalışıyorlar. Ama düşünemediler. Ama Muğla’ya dört dönem hizmet etmiş Behçet Saatcı’yı düşünemediler. Ali Acar’ın memleketinin onun bunun elinde oyuncak etmeyeceğini ve B planı ile çıkacağını görmediler. Şimdi durumu gördüler Belediye personeline mitinge katılsınlar diye görev vererek baskı yaptılar. Bu iş gönül işi. Pabuç pahalı olunca böyle bir işe girdiler. Beş yıl boyunca elimizdeki kısıtlı imkânlarla her yere ulaşmaya çalıştık. Söylenenler Ali Acar uyumsuz. Hadi ben uyumsuzum. Mehmet Kocadon da mı uyumsuz, Behcet Saatcı de mi uyumsuz. Kimse ile koordineli çalışmadılar. Osman Gürün  bizi adam yerine koymadı. CHP’nin Osman Gürün’le kazanması mümkün olmadığını bildikleri halde yol haritasını onla belirlediler. Belki de hayırlısı o. Bu kişinin koltuğu böyle bırakması gerekiyor. Bu belki herkese ders olur. Muğla da bir devrim olacak.  

SAATCI’YLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
 “Bana diyorlar ki 15 yıl yetmedi mi. İnsan ömründe 15 yıl az mı? Bu benim kendi işim değil ki. Bu bana bir görev olarak verildi. 15 yıl önce aldık nereye getirdik. Son 5 yıl içinde spor eğlence amaçlı her şeyi yapmamıza rağmen marka bir şehir yaptık. Bu iyileşmeye bu medeniyete Marmaris layık. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor artık. Kimse çöplerini sokağa atmıyorsa bu koordineli çalışma ile gelen bir kent kimliğidir. İşte bu gelecekle ilgili endişeyi duyduğum için kimse benim kusuruma bakmasın biz gene Marmaris’i sizlerin desteği ile yönetmeye devam edeceğiz.  Bizler de idareciyiz. Bizler hizmet etmek zorundayız. Herkesin her isteğine olumlu yanıt verememiş olabiliriz. Bunun için sizin affınıza sığınıyorum.   5 yılın zararını kapatmak için Behçet Saatcı ile yolumuza devam edeceğiz” 

Haberin etiketleri:

MUĞLA’DA DEVRİM OLACAK


Haber okunma sayısı: 389

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER