MTO, TEL AVİV IMTM AKDENİZ TURİZM FUARI'NA KATILDI

08 Şubat 2017 Çarşamba 08:48
-mto-tel-aviv-imtm-akdeniz--turizm-fuarina-katildi

Marmaris Ticaret Odası, İsrail’in başkenti Tel Aviv’ de, 07-08 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen IMTM - 23. International Mediterranean Tourism Market (IMTM)-Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı’na katıldı.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 7 yıl sonra ilk kez tekrar büyük bir stantla katıldığı ve üst düzey bir katılım organizasyonunun yer aldığı fuarda, Marmaris Ticaret Odası fuara katılan üyelerine görüşme ve toplantılarını gerçekleştirmeleri adına stant desteği sağlamakla beraber bölgemiz tanıtımı konusunda da üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyor.

Turizm Bakanımız Nabi Avcı’nın da katıldığı fuarda, MTO’nun da içinde yer aldığı Türkiye heyeti İsrail’li yetkililer ile görüşmeler yapmak üzere bir araya gelecekler.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere, otelciler ve odalar bir dönem Türkiye'nin en büyükturizm pazarlarından biri olan İsrail'den turist trafiğine yeniden ivme kazandırmak üzere harekete geçti.

İsrail, geçen yıl turizmde artış gösteren nadir ülkeler arasında yer almıştı. 2016 yılında Türkiye'ye

gelen turist sayısı yüzde 30 düşerken, İsrail'den gelen turist sayısı ise yüzde 30 artarak 293 bin kişiye ulaştı. 2017 yılında da bu artış trendinin devam etmesi öngörülüyor.Haber okunma sayısı: 5084

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER