MİNİKLERDEN STEM PROJE SERGİSİ

03 Mayıs 2019 Cuma 09:04
-miniklerden-stem-proje-sergisi

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu; derinleştirilmiş, kişiselleştirilmiş ve uygulamaya yönelik eğitim modeli olan “erken STEM ile 21. YY. Yaşam Beceri Sergisi” ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Marmaris’te ilk ve ana sınıfı  öğrencileri  tarafından  "STEM" projesi kapsamında hazırlanan çalışmalar sergiye ziyaret edenler tarafından beğeniyle karşılandı. Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışını Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya ile birlikte yaptı.

Serginin açılışında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, STEM eğitimi ile öğrencilerin beyin fırtınası yapmasının sağlandığını belirtti. Aldoğan, “ 2023 eğitim vizyonumuzun olmasa olmazı projelerin başında gelen erken STEM, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına yapılan bir eğitim. Bugünde burada öğrencilerimiz tarafından yapılan eserlerden oluşan sergimizin açılışını yapıyoruz. STEM, fen bilimleri, matematik,  teknoloji ve mühendislik faaliyetlerinin bir arada hayata geçirilmesi projesidir. 2023 eğitim vizyonumuzun temel bir amacı var. Çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımını insanlığın hayrın a sarf edebilen nitelikli bilime meraklı bir nesil yetiştirmektir” dedi.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel’de sergide emeği geçen herkesi kutlayarak, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.Açılışın ardından Evren Paşa İlkokulu tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı. Aynı zamanda sergi boyunca Evren Paşa İlk/Ortaokulu orkestrası eşlik etti.

    Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen STEM eğitimi hem disiplinler arası, hem de disiplinler içinde iş birliği yaparak derslerin birbirlerine entegre edilmesini sağlıyor.Haber okunma sayısı: 198

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER