MANŞET

Marmaris'ten doğmuş bir güneş: Vedat ÇETİNKAYA

21 Ekim 2013 Pazartesi 10:24
-marmaristen--dogmus-bir-gunes-vedat-cetinkaya

Türk Sanat Müziği'nin güzide sanatçılarından, Marmarisli olmasından gurur duyduğumuz Vedat Çetinkaya, Sadiye Erimli ve Canan Çetinkaya vokalleriyle 13 Ekim Pazar akşamı, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde muhteşem bir solo konser verdi.

 

Dinlemeye doyulmayan lezzetteki ses ve yorumuyla dinleyicilerini  mest eden,  sahne duruşu, hitabı ve centilmenliğiyle de büyük alkış alan sanatçıyı izleyenler, harika  bir sanat akşamı yaşadılar. Değerli sanatçının kendi  bestesi olan şarkılar da çok beğenilerek dinlendi.  Çetinkaya'nın  şarkılarını icra ederken zaman zaman kükreyen o güçlü sesi ve  ruhları sarhoş eden yorumuyla, sanat güneşimiz merhum Zeki Müren'in kendisi için  “Benim çizgimi  sen devam ettirmelisin “  demesine bir kez daha  hak verildi.

Şişli Musiki Derneği ve Bakırköy Cumhuriyet Türk Müziği Korosu  şefliği de  yapan değerli sanatçının öğrencisi olmakla kıvanan  koristleri de konserde hazır bulundular. Konser misafirlerinden  sanatçı Güngör Bayrak  yıllara meydan okuyan  tüm zarafetiyle ilgi odağı oldu.  Hüsnü Üstün'ün   “Gittiğinde anladım” şarkısı salonu alkışa boğdu. Değerli Üstat Kanuni bestekar Bertan Üsküdarlı ve  güftekar, Faslın bir numaralı mekanı Kent Fasıl  Gazinosu İşletmecisi, B. Üsküdarlı Musiki  Derneği Başkanı Ceyda Görk Üsküdarlı'da, katılımlarıyla konsere  şeref verdiler. Güftesi  Münire Aksaray'a ait olan şarkılarda, söz yazarı da defalarca alkış aldı. Keyifli ve tekrarlanası bir sanat etkinliğiydi. Ruhlara şifa gönüllere cila oldu. 

 

Bakırköy Cumhuriyet Korosu'ndan  (TSM) Nazmiye Ersoy Konser Sonu Vedat Çetinkaya'ya çiçek takdim etti. 

Besteci Hüsnü Üstün ve  Basın ve Sanat Koordinatörü Aytaç Aytaç

 

Vedat Çetinkaya ve vokalleri Sadiye Erimli, Canan ÇetinkayaHaber: Aytaç AytaçHaber okunma sayısı: 3870

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER