Serkan Yazıcı

Marmaris'te akıllı bisiklet uygulaması başlatılıyor

04 Temmuz 2018 Çarşamba 09:26
-marmariste-akilli-bisiklet-uygulamasi-baslatiliyor
Ali Acar

Marmaris’te akıllı bisiklet projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında ilk etapta 10 istasyon kurulacak. Bu istasyonlardan 7’si Marmaris’te, 3’ü İçmeler’de olacak. Marmaris Belediye Meclisi, akıllı bisiklet kulanım ücretlerini görüştü.

Marmaris Belediye Meclisi Temmuz Ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumunu gerçekleştirdi.Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın izinli olması nedeniyle toplantının meclis başkanlığını, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner yaptı.Toplantıda biri gündem dışı olmak üzere üç gündem maddesi görüşüldü. Belediye memur norm kadrolarında dolu kadro derece değişikliği yapılması oy birliği ile karara bağlandı.Şuyulu araziyle ilgili bir talep de İmar komisyonuna havale edildi.

Gündeme alınan madde ise Marmaris’te hayata geçecek akıllı bisikletlerle ilgili kullanım ücretlerinin belirlenmesiydi. Gündem maddesi hakkında Fen İşleri Müdürü Özgür Han bilgi verdi. Han, Marmaris Belediyesi’nin kentte bisiklet kullanım oranını arttırmak, bisikleti ulaşım aracı olarak benimsetmek için hayata geçirdiği bisiklet yolu projesinden bahsetti. Bu projenin devamında uygulamaya konacak akıllı bisiklet  projesini anlattı.Han “ Marmaris merkezde 7, İçmeler’de 3 istasyon kuracağız. Bu istasyonlarda 6’şar park yeri olacak.60 akıllı bisiklet ile çalışmaya başlayacağız. Yabancı turistler ve vatandaşlar, kredi kartı, android telefon uygulaması,sms ya da belediyeden alacakları kart ile ödeme yapabilecekler” dedi.

Han, Marmaris’te yeni yapılacak bisiklet yolları ile akıllı bisiklet sayısının artmasının da planlandığını açıkladı.Han “ Marmaris’te bisiklet yolu ağımızın da genişletilmesiyle, ilçedeki bisiklet sayımızın 400’lere ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

 

Akıllı bisiklet kullanım ücret tarifesinin belirlenmesi için gündem maddesi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Marmaris Belediye Meclisi, komisyonlara havale edilen gündem maddelerini görüşmek üzere ikinci oturumunu 6 Temmuz Cuma günü gerçekleştirecek.Haber okunma sayısı: 1053

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER