MARMARİS'İN YILDIZI OLDULAR

07 Mayıs 2019 Salı 09:20
-marmarisin-yildizi-oldular

Marmaris, bu yıl 10'uncusu düzenlen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları'na ev sahipliği yaptı. Şampiyonada Marmaris Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü ilçeyi başarıyla temsil etti.

Bin 800 sporcunun katıldığı şampiyonaya Marmaris Belediyesi, Martı Resort Deluxe ve Martı La Perla ev sahipliği yaptı. Marmaris Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Başkan Himi Kısa, kulübünün Marmaris'i en iyi şekilde temsil etiğini söyledi. Kısa, 'Olumsuz hava koşullarına rağmen 1,5K - 3K - 5K Aciksu yarışlarında kulübümüz minik ve master sporcuları Marmaris'i en iyi şekilde temsil etti. Bizlere güvenip çocuklarını yüzme eğitimi için bize emanet eden saygıdeğer velilerimizi, her daim ellerinden gelenin en iyisiyle sporcularımızı eğiten antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum.

10.Uluslararasi Aquamaster 1,5 K 11/13 Yaş  grubu yarışlarında Marmaris Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü'nden Tuva Lal KÜÇÜK ikinci oldu. Küçük ödülünü Gençlik ve Spor Muğla İl Müdürü Ömer Ilman'dan teslim aldı. Aquamaster 1,5 K - 3 K - 5K Açıksu yarışlarını 800 sporcu içinde üçünü birden başarılı bir şekilde yüzen 3 Bayan sporcu dan biri olan sporcumuz Yağmur DAĞHAN özel ödülünü Marmaris Kaymakamımız sayın Celalettin YÜKSEL 'den aldılar. 10.Uluslararasi Aquamaster 1,5 K 2.ncisi sporcumuz Emine Sözener Tokyürekli, 3 K 1.ncisi sporcumuz Ayşe Mehtap Vardıoğlu oldu.

10.Uluslararası Aquamaster kısa kulvar yüzme yarışlarında ise Ayşe Mehtap Vardıoğlu 200m serbest yaş grubu 1'incisi ve 400m serbest yaş grubu 1. incisi ve Türkiye rekoru kırdı. 200 m serbest yaş grubu ikincisi yine master sporcularımızdan Emine Sözener Tokyürekli oldu.  Emine Sözener Tokyürekli aynı zamanda 50 m Kelebek yaş grubu 3'üncüsü oldu' dedi.

Haberin etiketleri:

MARMARİS'İN YILDIZI OLDULAR


Haber okunma sayısı: 316

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER