MARMARİS’İN “SÜSLÜ KADINLARI” BİSİKLET TURUNDA

25 Eylül 2018 Salı 09:12
-marmarisin-suslu-kadinlari-bisiklet-turunda

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekilmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun altıncısı, Marmaris’te, gerçekleştirildi. Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde eşzamanlı gerçekleşen etkinlikte 15 bin kadın 60 ilde pedal çevirdi.


 

“Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu Yolları Sarsın”,  “Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir” sloganı ile  İzmir başta olmak üzere onlarca il/ilçede ve yurt dışında eş zamanlı Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Ekim Pazar günü yapıldı.

2013 yılından beri yapılmakta olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ilk olarak İzmir’de başladı. Daha sonra kadınlar tarafından Türkiye’nin bir çok ile yayıldı. Farkındalık yaratmak için kadınlar tarafından düzenlenen etkinlikte amaç,  daha çok kadın bisikletçinin, dilediği kıyafetle yollarda olmasını gönüllü olarak sağlamak ve tüm dünyada bilinen Otomobilsiz Kentler Günü'ne de dikkat çekmek.

  Etkinlik, daha çok kadın bisikletçinin yollarda olmasına dikkat çekip farkındalık yaratmak üzere Ankara, İzmir, İstanbul, Isparta, Giresun, Diyarbakır, Konya, Kırıkkale, Malatya gibi Türkiye’nin 60’dan fazla il ve ilçesinin yanı sıra bu sene Milano, İsviçre ve Köln’de de aynı anda düzenlendi.Haber okunma sayısı: 725

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR