MARMARİS’İ SAĞLIĞIN VE ŞİFANIN KENTİ YAPACAĞIZ

23 Ocak 2019 Çarşamba 08:37
-marmarisi-sagligin-ve-sifanin-kenti-yapacagiz

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı'nın adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından , düzenlediği basın toplantısı ile seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yazıcı, " Eğer Marmaris'te Belediye Başkanlığını kazanırsam Ben Adalet ve Kalkına Kalkınma Partisi'nin adaletini ve kalkınmasını ön planda tutacağım. Belediye başkanlığı gibi kamuya hizmet götürecek olan bir kurumda kesinlikle siyaset yapmayacağız. Bu bizim işimiz olmayacak. Biz daha çok halkımıza hizmet etmeyi ve Marmaris'i turizmde, sanatta, sporda hak ettiği noktaya getirecek, Marmaris'i sağlığın ve şifanın kenti yapacağız.

“AMACIM TÜM MARMARİSLİLERİN GÖNLÜNDEKİ BAŞKAN OLMAK”

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı'nın adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından , düzenlediği basın toplantısı ile seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yazıcı, iş hayatındaki başarısının kendisine Marmaris Belediye Başkanlığı adaylığının kapısını açtığını ifade ederek, Marmaris'te Ak Parti ve MHP ittifakında seçim yarışını sürdüreceklerini söyledi. Şuana kadar kendisinin hiç bir siyasi parti oluşumunun içinde olmadığını dikkat çeken Yazıcı, " Eğer Marmaris'te Belediye Başkanlığını kazanırsam Ben Adalet ve Kalkına Kalkınma Partisi'nin adaletini ve kalkınmasını ön planda tutacağım. Belediye başkanlığı gibi kamuya hizmet götürecek olan bir kurumda kesinlikle siyaset yapmayacağız. Bu bizim işimiz olmayacak. Biz daha çok halkımıza hizmet etmeyi ve Marmaris'i turizmde, sanatta, sporda hak ettiği noktaya getirecek, Marmaris'i sağlığın ve şifanın kenti yapacağız. Marmaris'te yaşayan insanların, bir hayvan sever olarak hayvanların ve doğanın başkanı olacağıma söz veriyorum. Amacım; belediye başkanı olmaktan ziyade tüm Marmarislilerin gönlündeki başkan, abi, kardeş ve arkadaş olabilmektir. " dedi.

Ak Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı basın mensuplarıyla Club Turban Otel'de bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci ve basın mensupları katıldı.

Seçim süreci boyunca Marmarislilere tek tek ulaşıp projelerini aktaracağını ifade eden Ak Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı, " Taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle Marmaris'in dünyadaki bilinirliliğini artıracağız. Bu yeni dönemde Marmaris'te yaşayan insanların, bir hayvan sever olarak hayvanların ve doğanın başkanı olacağıma söz veriyorum. Amacım; belediye başkanı olmaktan ziyade tüm Marmarislilerin gönlündeki başkan, abi, kardeş ve arkadaş olabilmektir. Hepimize hayırlı olsun" dedi."PROJELERİMİZLE MARMARİS'İ ŞAHLANDIRACAĞIZ"

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın Marmaris'e çok hizmeti olduğunu ifade eden Yazıcı, " Marmaris'i sosyal ve ekonomik anlamda şahlandıracak projeleri hayata geçirmek için çok heyecanlıyım. Ben bunu yapabilecek bir kapasitedeyim. Bunu hep birlikte Marmarislilerle başarabiliriz. Şuana kadar Marmaris Belediye Başkanımız Ali Acar çok güzel çalışmalar gerçekleştirdi. Bizde Marmaris'e projelerimizle şahlandırmak istiyoruz.

MARMARİS  ŞİFA VE SAĞLIK KENTİ OLACAK

Başkanlık icraatlarımın en önemli projelerinden biri de, termal su kaynağını Marmaris otellerine ve belediyemizin yapacağı tesislerde, halkımızın ve misafirlerimizin hizmetine sunmaktır. Böylelikle Marmaris'in kanayan yarası olan turizmin düşük sezonları için yeni bir çığır açacak, turizm sezonunun 10 aya çıkmasını sağlayacağız. Ayrıca önem verdiğimiz bir diğer konu da Spor.  Sporun teşvik edilmesi için müsabakaların yapıldığı bir spor kenti haline getireceğimiz Marmaris'te, başarılı olan gençlerimize burslar vereceğiz. Bu burslar ile gençlerimizin Türkiye ve yurtdışında Marmaris'imizi tanıtmalarını, ailelerine gurur kaynağı olmalarını sağlayacağız." dedi.

  Serkan Yazıcı, düzenli olarak yapılacak "Bal - Dans - Spor Festivalleri ve organizasyonları" gibi Marmaris'in durağan dönemlerinde fayda edecek etkinlikleri hayata geçireceklerini,ekonomik ve sosyal açıdan her alanda Marmarislilerin kalkınmasını sağlayacaklarına dikkat çekti. Yazıcı konuşmasına şöyle devam etti; "Geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişmesinde önemli yeri olan güvenli oyun parklarının sayısını artıracak ve güvenliğini sağlayacağız. İlçemizde geleneksel sokak oyunlarımızı canlandıracak okullar arası festivaller düzenleyeceğiz. Bu Festivallerde başarılı çocuklarımızı ödüllendireceğiz. Bunun dışında çocuklarımızın emin ellerde olacakları üç yaş itibariyle okul öncesi jimnastik, İngilizce ve temel eğitimlerini alabilecekleri kreşler açacağız.

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

Marmaris'in önemli sorunlarından olan otopark ve sanatsal faaliyetlerine yönelik yapacaklarını da detaylı şekilde anlatan Serkan Yazıcı, bu maddeleri şöyle sıraladı." Dünyada uygulanmış örneklerden yola çıkarak araç park sorununu, yeraltındaki otoparklar ile çözeceğiz. Bu sayede kentte yaşayan veya gezmeye gelen herkesin ulaşım rahatlığı ve huzurunu sağlayacağız.

YENİ BİR BELEDİYE BİNASI

Bunun dışında yapacağımız ilk işlerden birisi de, belediye binamızı vatandaşların ve STK'ların ihtiyaçlarına yönelik çok kullanımlı kültür ve sanat merkezi haline dönüştürmektir. Bu kapsamda çok amaçlı büyük bir salon, bölünebilir tiyatro odaları, sanat galerileri, cafenin yanı sıra organizasyon ve düğün etkinliklerinin yapılabileceği bir alan oluşturacağız."Haber okunma sayısı: 738

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER