MARMARİS’E DÖRT KOLDAN HİZMET

01 Temmuz 2019 Pazartesi 13:10
-marmarise-dort-koldan-hizmet

Yerel seçimlerin ardından Marmaris Belediye Başkanlığı görevine gelen Mehmet Oktay çalışmalarına hızlı başladı. Seçimlerin üzerinden üç ay gibi bir zaman geçmesinin ardından tüm kadrolarını oluşturan Başkan Oktay, kentin birçok noktasında bozuk yol, kaldırım taşlarının tamiratları, sıcak asfalt, kilit parke, temizlik hizmetleri ve alt yapı hizmetleri olmak üzere çok yönlü çalışmalarına başladı.

Çalışmalar kapsamında kentin bir çok yerinde Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak bir çok çalışmalar yürütülüyor. Birimler vtandaşlardan gelen istek ve talepleri de dikkate alarak  anında müdahale etmeye başladı.  Bu durum vatandaşlarında dikkatini çekiyor. Bazı vatandaşlar bu durumu sosyal medyada dile getirerek, Marmaris Belediyesi ekiplerinin kendin bir çok noktasında dört koldan çalışmalara başladığı yorumlarında bulundu.

 

EKİPLER HER YERDE

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediyesi olarak Marmaris ve mahallelerimizde Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile dört koldan çalışmalarına başladıklarını belirtti.Bağlıiçi Mevki ve Beldibi ana yolunda alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başlayan ekipler, Bağlıiçi mevkiinde 30 bin metrekare alanda yapılacak sıcak asfalt için ön çalışmalara başladı. Beldibi Cadddesi’nde de çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Oktay, Beldibi Caddesinin ekim ayı sonunda tamamlanacağını söyledi.

 

3 MİLYONA MALOLACAK

Çalışmalar Hakkında bilgi veren Başkan Oktay şöyle konuştu:

“Göreve başladığımız günden beri halkımızın bu konularda yoğun talepleri söz konusuydu. Takdir edersiniz ki göreve başlayalı daha üç ayı tamamlamamışken programlarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştirerek faaliyetlerimize başladık. Zaten burası seçim döneminde de bahsettiğimiz gibi burası öncelikli yapılması gereken yerlerdendi. Tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak Beldibi ana yolunun yenilenmesi çalışmasına başladık. Aşağı yukarı 3 milyona yakın bir maliyet söz konusu ve bunun içerisinde işçilik giderlerimiz dahil değil. Zemin kaplamayı kilit parke taşı ile yapmayı planlıyoruz.

EKİM SONUNDA BİTMİŞ OLACAK

Kilit parke döşemelerinde sorunlarla karşılaşıyoruz. Kilit parke döşenecek alanda alt zeminin yeterli şekilde desteklenmemesinden dolayı yol çok kısa sürede çöküyor. Bunun için zemin altında demirli perdeleme beton yaparak inşallah daha uzun süre dayanıklı olacak. Kaldırım taşlarında da karo taşı kullanacağız. Bu daha şık ve daha hoş bir görüntü oluşturacak. Bu yaptığımız güzergahta bisiklet yolumuz olmayacak. Onu başka bir güzergahtan düşünüyoruz. Onunla ilgili çalışmamız devam ediyor. Eğer ciddi bir aksaklıkla karşılaşmadığımız takdirde ekim ayının sonunda yolumuzu halkımızın hizmetine tamamen bitmiş şekilde sunacağız. Ben şimdiden Beldibi halkımıza verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı  özür diliyorum ve anlayışları için teşekkür ediyorum.Haber okunma sayısı: 264

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER