MANŞET

Marmaris çok aktif

13 Mart 2018 Salı 09:39
-marmaris-cok-aktif

Marmaris Belediyesi’nce ‘Aktif Tatil’ başlığı altında toplanarak ilçe tanıtımında kullanılan aktiviteler, adeta bir taşla üç kuş vurulmasına yol açıyor. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen organizasyonlar, bir kez daha gösterdi ki, ‘Aktif Marmaris’, potansiyel tatilcileri cezbederek tanıtıma katkı sağladığı gibi, ilçede bulunanları sağlıklı yaşamaya, spora teşvik ediyor. Ortaya çıkan birbirinden güzel ve etkileyici manzaralar ise doğa cenneti Marmaris’e ayrı bir renk katıyor.

Marmaris Belediyesi 2018 turizm sezonu öncesi, ilçe tanıtımına yeni bir boyut kazandırdı. Bölgede 12 ay boyunca yapılabilen farklı aktivite tatili seçeneklerini ön plana çıkarıp,  “Aktif Tatil” başlığı altında tanıtım faaliyetleri yaptı.  Yeni uygulama, turizm sektöründe ilgi ve beğeniyle karşılandı. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) fuar organizasyonu ve turizm yazarları, ‘Aktif Marmaris’i “En İyi Tatil Bölgesi Tanıtımı Yapan Standı” seçti, Marmaris Belediyesi’ni ödüllendirdi.

SPORA TEŞVİK EDİYOR
Ödül getiren aktivitelerden ikisi de geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. İlçe Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Marmaris Duatlonu ile Marmaris Yat Kulübü tarafından  organize edilen Kış Trofesi 3. Ayağı, birbirinden renkli ve güzel görüntülere sahne oldu. Bine yakın sporcunun mücadele ettiği yarışlara ilçede bulunan on binlerce kişi şahitlik etti. Sporcular ve mücadeleleri, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, ilçede bulunanları spor yaparak, sağlık yaşamaya teşvik etti.

KOŞ MARMARİS KOŞ

Marmaris, yıl boyunca benzeri aktivitelere ev sahipliği yapmayı sürdürecek. Takvime göre, önümüzdeki ilk etkinlik, Uzunetap tarafından Marmaris Belediyesi işbirliği ile 2016 yılında ilk defa düzenlenen RunMarisRun Yarı Maratonu’nun  üçüncüsü olacak.. 1 Nisan’da, 7’den 77’ye profesyonel, amatör yada meraklı binlerce kişi koşacak.  Marmaris, konserler, makarna partisi ve birbirinden keyifli aktiviteler ile spor ve eğlence dolu bir hafta sonu daha geçirecek.

Haberin etiketleri:

Marmaris çok aktif


Haber okunma sayısı: 429

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER