MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN DÜZKÖY BELEDİYESİ’NE ARAÇ DESTEĞİ

13 Aralık 2016 Salı 08:19
-marmaris-belediyesinden-duzkoy-belediyesine-arac-destegi

Uzun yıllar Beldibi Belediyesi'nde makam aracı olarak kullanılan 2000 model araba, yeni hizmet yeri olan Trabzon'un Düzköy ilçesine doğru yola çıktı.

 

Ekim ayında ilçede gerçekleştirilen Belediyeler Birliği toplantısına katılan Düzköy Belediye Başkanı'nın talebi üzerine Marmaris Belediyesi araç envanterine kayıtlı 48 M 7292 plakalı aracın söz konusu ilçe belediyesine hibe edilmesine ilişkin madde Kasım Ayı meclis toplantısında oy birliği ile kabul edilmişti. İşlemlerin tamamlanmasının ardından 2000 model araba bugün öğle saatlerinde Düzköy Belediye Başkan Yardımcısı Fehmi Köroğlu'na teslim edildi. Devir teslim töreninde konuşan Başkan Ali Acar, sınırlı bir bütçeyle hizmet üreten bir yerel yönetimin bu haklı taleplerine kayıtsız kalamadıklarını söyledi. Gerekli yazışmaların ardından alınan meclis kararıyla birlikte işlemlerin tamamlandığını belirten Başkan Ali Acar, aracın iyi günlerde kullanılmasını temenni etti. Başkan Acar konuşmasını şöyle sürdürdü. "Ufak da olsa bir ihtiyaçlarını karşılayabildiysek ne mutlu bize. Anlayışın bu şekilde olması lazım. inşallah bu bizden daha büyük bütçeli belediyelere de örnek teşkil eder"

Trabzon'a bağlı Düzköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Fehmi Köroğlu ise sözlerine Başkan Ali Acar'a teşekkür ederek başladı. Büyükşehir Belediye yasasının küçük bütçeli belediyeleri zor durumda bıraktığını vurgulayan Köroğlu, "Bizi bu duruma düşürenler şapkalarını önlerine koyup düşünmeli. Bizim Marmaris'ten Düzköy'e bir araç götürmemiz, bir eksiğimizi bu yolla gidermemiz var olan sorunları çözmeye yetmez. Ben talebimize olumlu cevap veren Başkanımıza, Meclis üyelerimize ve yöre halkına çok teşekkür ediyorum" dedi.Haber okunma sayısı: 4819

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR