MANŞET

MAHAKDER’DEN ETKİLİ STRES VE ÖFKE YÖNETİMİ SEMİNERİ

09 Mart 2018 Cuma 09:40
-mahakderden-etkili-stres-ve-ofke-yonetimi-semineri

Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER) tarafından Marmaris Kültür ve Sanat Evi’nde etkili stres ve öfke yönetimi konulu seminer düzenlendi.


 

Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 18.00’de düzenlenen seminere çok sayıda hayvansever ve vatandaşlar katıldı. Seminerde ayrıca vatandaşlara tavuklu pilav ikramında bulunuldu.

Seminer girişinde ise konuklara hayvan hakları ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Etkili stres ve öfke yönetimi hakkında konuklara yaklaşık 2 saat bilgi veren psikolog Semra Aksuyek, yoğun kent ve iş hayatının insanları fizyolojik ve psikolojik olarak etkilediğini ve bugün dünyada hastalıkların  %50`sinin ardında yatan sebebin stres faktörü olduğunu belirtti.Aksuyek,  stresin tanımını ve kavramını, zararlı stresin yanında faydalı stresinde olduğunu, yararlı stresin başarıda önemli bir rol olduğunu bunun yanında zararlı stresin başarıda negatif etki yaptığını ifade etti.

Seminerde strese neden olan çevresel  faktörler, örgütsel faktörler ve bireysel faktörler örneklemlerle aktarıldı. Ayrıca strese bağlı A tipi ve B tipi davranış özellikleri, stres ölçümü, ülkemizdeki genel stres nedenleri, stres nedenleri ve etkileri, alarm seviyesinde stresten kaynaklı fiziksel ve davranışsal belirtiler, stresin bireysel ve örgütsel sonuçları konularını işledi.Haber okunma sayısı: 261

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER