LGS’DE BİRİNCİ OLAN MUĞLA’DA MOBİL REHBGERLİK HİZMETİ

02 Temmuz 2019 Salı 13:07
-lgsde-birinci-olan-muglada-mobil-rehbgerlik-hizmeti

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü başlattığı çalışma ile Muğla ve ilçelerinde LGS Sınavına giren öğrencilere okul tercihi yapma aşamasında rehberlik hizmeti verecek. Ayrıca uzak mahallelerdeki öğrencilere 31 rehber öğretmenden oluşan ekip ‘mobil rehberlik’ hizmeti ile ulaşacak.

Marmaris’te de Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrencilere tercih aşamasında rehberlik hizmeti verme işlemi başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede görev yapan 31 rehber öğretmenden oluşan bir ekip oluşturdu. Görevli öğretmenler, okullarda, alışveriş merkezlerinde açılan stantlarda öğrencilere hizmet verecek. . Uzman ekip üyeleri ilçede bulunan uzak mahallelere ise araçlara evleri tek tek gezerek tercih konusunda hizmet veriyor.

MUĞLA LGS’DE BİRİNCİ OLDU

İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan konuyla ilgili açıklama yaptı.   Tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmak istediklerini belirten Aldoğan, “ bu yıl her yıl olduğu gibi haklı bir gurur yaşıyoruz. Muğla olarak LGS Türkiye birincisiyiz. Sevgili gençlerimiz çok büyük başarılar elde ettiler. Gençlerimizi ve velilerimizi yürekten tebrik ediyorum. İkinci bir süreç başladı, tercih dönemi. Burada doğru rehberlik yapmak çok önemli. İlçemizdeki 31 rehber öğretmenimizden oluşan bir kadro oluşturduk. Tercih komisyonumuz bu sabah itibariyle göreve başladı. Okulumuzda, alışveriş merkezlerinde, saman iskelesinde, meydanlarda her yerde gençlerimize hizmet etmek istiyoruz. Birazdan da mobil ekibimiz mahallerimize ulaşmak için yola çıkacaklar. Burada ulaşamadığımız tek bir öğrencimizin kalmamasını hedefliyoruz. Amacımız, mutlu ve sağlıklı bir nesil için doğru rehberlik yaparak doğru tercihlerle öğrencilerimizi 2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı’na hazırlamak istiyoruz.” dedi.Haber okunma sayısı: 127

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER