MANŞET

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

09 Mart 2018 Cuma 09:41
-kent-konseyi-kadin-meclisi-kadinlar-gununu-kutladi

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da kadınlar günü kutlama etkinliği yapıldı.


 

Çarşamba günü saat 20.00’da başlayan etkinliğe Marmaris Kent Konseyi Başkanı Nejmettin Yankol, Kadın Meclisi Başkanı Şenay Kılın başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

“KADINLARIMIZI AYIRMAK İSTEMİYORUZ”

Etkinliğin açılışında konuşan Marmaris Kent Konseyi Başkanı Necmettin Yankol, “her zaman 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dense de kadınlarımızı emekçiler ve emekçi olmayanlar diye ayırmak istemiyoruz. Ben bu anlamlı günü Dünya Kadınlar Günü olarak kutlu olsun diyorum. Çünkü kadınlarımız ev hanımlığından tutun hayatın her aşamasında yer alıyor.“KADIN MECLİSİMİZ TAKDİRE ŞAYAN”

Kent Konseyi’nin şuan ki yönetiminin 19 temmuz 2016 günü göreve geldiğini ifade eden Yankol, faaliyet alanlarında Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Çevre Gurubu ve Sığla Grubu ve Yerel Tohum Gurubunun olduğunu belirtti. Yankol, “ Özellikle kadın meclisimiz yıl boyunca gerçekten takdire şayan bir şekilde çalışıyorlar. O yüzden ben Şenay Kılın ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Çevre Gurubu ve Sığla Grubu ve Yerel Tohum Gurubumuzda da kadın arkadaşlarımız çoğunlukta. Onlara yıl boyunca gerçekleştirdikleri başarılı etkinliklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

“KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİN”

Bizler Kent Konseyi olarak, kadın meclisimiz Hanımeli Pazarı etkinliğini yapıyor. Ayda bir mutlaka sağlık panelimiz var. Çevre gurubu ve sığla grubumuzun önemli çalışmaları var. Bu nedenle ben Marmaris’te yaşayan siz değerli vatandaşlarımızı Kent Konseyi çalışmalarına destek vermelerini canı gönülden bekliyorum. Biz daha önce duyurumuzu yapmıştık ilerleyen aşamalarda çocuk meclisi ve engelli meclisimizi de oluşturacağız. Bu gurupta çalışmak isteyen arkadaşlarımızı da Kent Konseyimize bekliyorum. Onun dışında Kent Konseyi’nin görevi insan eğitimine katkı sağlamak, çevre duyarlılığını arttırmak, hayvan haklarına saygılı bir insan kitlesi yetiştirmek gibi çok geniş kapsamlı faaliyet alanımız var” dedi.

 

    Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şenay Kılın, 8 Mart’ın kadınların örgütlenme, eşit yaşam hakkı için mücadele, özgürleşme ve dayanışma günü olduğunu belirterek tüm kadınların gününü kutladı.

   Etkinliğin devamında kadınlar günü şiirleri okundu. Ardından kent konseyi kadın meclisinin oluşturduğu kadınlar tarafından kadın temalı tiyatro oyunu sergilendi. Haber okunma sayısı: 228

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER