MANŞET

“KADINLARIMIZ MODERN VE ÇAĞDAŞ TÜRKİYE'NİN OLUŞMASINDA SÖZ SAHİBİ OLMUŞLARDIR”

08 Mart 2018 Perşembe 08:18
-kadinlarimiz-modern-ve-cagdas-turkiyenin-olusmasinda-soz-sahibi-olmuslardir

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Bir toplumun gelişmişlik düzeyi, o toplumdaki kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Bu nedenle, toplumsal hayatta nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur dedi.

Yüksel mesajının devamında şu ifadelere yer verdi.

 “Bir toplumun gelişmişlik düzeyi, o toplumdaki kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Bu nedenle, toplumsal hayatta nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi yalnızca kadınlarımızın değil, tüm toplumun sorumluluğudur.

Ülkemizin sosyal ve iktisadi alanda kalkınması kadınlarımızın da katkılarıyla mümkün olmuştur. Yapıcı ve düzenleyici bakış açısı ile olaylara bakmayı bilen kadınlarımızın bu topluma hizmetleri göz ardı edilmemelidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, hiçbir fedakârlıktan çekinmeden modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.

Bu düşünceler ile yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkatle emek veren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak esenlikler diliyorum”Haber okunma sayısı: 335

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER