İYİ Kİ ÖĞRETMENSİNİZ

26 Kasım 2018 Pazartesi 08:10
-iyi-ki-ogretmensiniz

Marmaris’te, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma töreni, ardından da Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi'nde kutlama programı gerçekleştirildi. Programda konuşan İlçe Mili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, öğretmenlerin yüreklere ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatmakla yükümlü olduğunu belirtti, “İyi ki öğretmeniz” dedi.

Atatürk Meydanı’nda  "24 Kasım Öğretmenler Günü" kapsamında düzenlenen ve saat 10.00’da başlayan törende, İlçe Mili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Ata’nın anıtına çelenk sundu. Ardından Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve  hayatını kaybetmiş öğretmenler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi'nin konferans salonunun ev sahipliğini  yaptığı kutlama programı ise saat 10.45’te, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un  salondakilerle paylaşılan 24 Kasım mesajında şu sözler de yer aldı: "Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında 'İyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.”

Daha sonra sırasıyla kürsüye çıkan ilçede görev yapan genç öğretmenlerden Emine Akman ile emekli meslektaşı Seher Erbay birer konuşma yaptı. Her ikisi de öğretmen olmaktan duydukları memnuniyeti ve mesleklerinin öneminin bilincinde olduklarını vurguladı.Ceyhun Atuf Kansu’nun “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri ve onu okuyan Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencisi Cemre Alkan, alkış aldı.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, kürsüdeki konuşmasında Bakanı Ziya Selçuk’un  “İyi ki öğretmeniz” sözlerine bir kez daha vurgu yaptı, “Evet, ‘iyi ki öğretmeniz’ diyoruz. Mesleğine yeni başlayan, yılarca sürdüren, emekli olan tüm öğretmenlerimiz  ‘iyi ki öğretmeniz’ diyor.  Bundan da anlaşılacağı gibi, mesleğini en çok sevenler öğretmenlerdir” ifadelerini kullandı.

Ellerini masanın üzerine serilmiş Türk Bayrağı’na koyarak ‘Öğretmen Yemini’ni eden mesleğine yeni başlayan öğretmenler, Cem Keskin, Emine Akman ve Adem Karadeniz  sahneden alkışlar eşliğinde ayrıldı.

Emekli 10 öğretmen, Melih Avni Erişkin, Emine Bozkurt, Ahmet Aksu, Safa Akkuş, Gülengül Aytulun, Ali Rıza Cebgiz, Necdet Çetinkaya, Erol Aydın, Muammer Han ve Seher Erbay, şeref belgelerini  Kaymakam Celalettin Yüksel’in elinden aldı.

“Öğretmenimize Mektup” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ilk üç dereceye girme başarısını gösteren öğrenciler, ödüllerini sunan Kaymakam Yüksel, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’la hatıra fotoğrafı çektirerek mutluluklarını paylaştı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin işaret diliyle eşlik ettiği,  Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından sunulan “Atatürk ve Öğretmen” adı verilen oratoryo ile ardından sahneye gelen öğretmenler korosu, dakikalarca kendilerini alkışlayan izleyenlerine duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda, protokol üyeleri sahneye çıkarak öğretmenleri tek tek kutladı. 

Haberin etiketleri:

İYİ Kİ ÖĞRETMENSİNİZ


Haber okunma sayısı: 457

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER