Serkan Yazıcı

İŞYERİNİ YAĞMUR SUYU DEĞİL KANALİZASYON SUYU BASTI

12 Haziran 2018 Salı 10:07
-isyerini-yagmur-suyu-degil-kanalizasyon-suyu-basti

Geçtiğimiz gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle Marmaris’te bazı ev ve işyerlerini su bastı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Şehir Otogarında bulunan bir işyeri kanalizasyon hattının taşması sonucu lağım içinde kaldı.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde de yine mağdur olduklarını ifade eden işletme sahibi Kamil Çakır, “ Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) yeni kanallar açmalı veya ya da mevcut kanalizasyon hattını genişletmelidir. Bugün yağan yağış sonrası işyerimizin arka kısmından geçen kanalizasyonun taşması sonucu işletmemizin tamamı su içinde kaldı. Müşteri kabul edemez duruma geldik. Durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Otogar Sorumlusu Aysun Kahraman’a bildirdik. Anacak bir çözüm yolu bulamadık. İşyerimizi kendi imkanlarımızla temizledik. Büyükşehir’den kanalizasyon sorununun en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekiyor. Böyle durumlarda muhatap ve çözüm bulamıyoruz. Burası benim işyerim. Sorunumun çözülmesi için nereye gitmem gerekiyor?” ifadelerini kullandı. 

 

BATTANİYELİ ÇÖZÜM

Kanalizasyon suyunun işyerinin basmasının ardından işyeri çalışanları ve çevredekilerin desteği ile işyerindeki atık suyu temizlediler. Kanalizasyon suyunun geldiği yere ise kendi imkanları ile battaniye ile kapatarak çözüm aradılar.

 

YETKİLİLERE BİLDİRİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Otogar Sorumlusu Aysun Kahraman’da işletmenin kendisine durumu bildirdiğini ancak kendilerinin Otogar yönetimi olarak bir şey yapamadıklarını ancak durumu MUSKİ yetkililerine ilettiklerini belirtti. Haber okunma sayısı: 527

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER